Na Slovensku natočili poriadne vypaseného medveďa. Pozrite, ako rýchlo uteká

medved hnedy slovensko rychlost

Stretnúť na Slovensku medveďa v mestách či obciach už naozaj nie je problém.

Tentokrát natočili medveďa v nedeľu v obci Látky, kde si poriadne vypasený maco uháňal pred idúcim autom.

Ako rýchlo beží medveď hnedý?

Dospelý hnedý medveď je jedným z najväčších a najmocnejších suchozemských šeliem, ale mnohých prekvapí, že je tiež mimoriadne rýchly. Hnedý medveď, ktorý môže vážiť až 700 kilogramov, dokáže dosiahnuť maximálnu rýchlosť približne 35 až 40 kilometrov za hodinu. Táto rýchlosť je porovnateľná s rýchlosťou bežiaceho koňa a je o to ohromujúcejšia, keď zoberieme do úvahy veľkú hmotnosť a robustné telo týchto zvierat.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zmrzlina nemusí zničiť vašu diétu. Stačí si vybrať tú správnu alebo si ju vyrobiť sám

Táto vysoká rýchlosť medveďa hnedého umožňuje jeho silné a dlhé končatiny, ako aj svalnaté telo. Ich schopnosť rýchlo sa pohybovať je kľúčová pre lov a obranu. Hoci medvede sú väčšinou všežravé a ich strava zahŕňa veľké množstvo rastlinného materiálu, pri love menších zvierat alebo rybích zdrojov môžu tieto rýchlosti byť rozhodujúce.

Je dôležité si uvedomiť, že hoci sú hnedé medvede rýchle na krátke vzdialenosti, nemajú vytrvalosť na dlhé behy. Ich rýchly šprint je výsledkom krátkeho a intenzívneho výbuchu energie, nie dlhodobej vytrvalosti. Toto je typické pre väčšinu veľkých suchozemských šeliem, kde sila a rýchlosť slúžia skôr ako obranný alebo lovecký nástroj, než ako prostriedok na dlhé cestovanie.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Hoďte to do záchodu večer a do rána bude ako nový, žiarivo biely

Tak ako u všetkých divokých zvierat, aj u hnedých medveďov platí, že ich treba rešpektovať a držať sa od nich na bezpečnej vzdialenosti. Ich rýchlosť a sila sú dôkazom ich adaptácie na divoké prostredie, v ktorom prežívajú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *