Naď ešte rýchlo obstaráva ďalších niekoľko stíhačiek za milióny eur

L 39NG 0475

Ministerstvo obrany Slovenskej republiky aktuálne uvádza do pohybu proces obstarania nových podzvukových stíhačiek pre potreby slovenských vzdušných síl. Tento krok je vyvolaný postupným vypršaním životnosti existujúcich podzvukových lietadiel Albatros, ktoré slúžili na výcvik pilotov pre nadzvukové stíhačky. Súčasne sú vznesené otázky týkajúce sa zabezpečenia potrebného tréningu našich pilotov.

Minister obrany, Jaroslav Naď, zdôrazňuje, že získaním podzvukových lietadiel pre výcvik by sa slovenské vzdušné sily vyhli nutnosti platiť za výcvik v zahraničí, čo by znamenalo významnú úsporu finančných prostriedkov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Uhorky budete zbierať až do jesene. Recept záhradkárov na bohatú úrodu

Naď tiež dodáva, že momentálne je k dispozícii deväť cvičných lietadiel, ale z toho iba štyri sú schopné letu. Cieľom je preto obnoviť výzbroj s 10 až 12 novými podzvukovými stíhačkami. Ministerstvo obrany rokuje o možnostiach obstarania s Českom, Talianskom, Brazíliou a Južnou Kóreou.

„Je dôležité mať na pamäti, že toto obstarávanie je rozhodujúce na desaťročia dopredu. Keďže by sme mali tieto stroje priamo v rámci Aliancie, prináša to isté výhody. Budeme nezávislí na vonkajšom priestore,“ vysvetľuje generál vo výslužbe Pavel Macko pre RTVS.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zmrzlina nemusí zničiť vašu diétu. Stačí si vybrať tú správnu alebo si ju vyrobiť sám

Podľa informácií, ktoré sa dostali do médií, by najväčšiu šancu na uspešné obstaranie nových podzvukových stíhačiek mohlo mať Česko s ich najnovšou verziou Albatrosov – L39-NG. Tieto stroje sú považované za vhodné na plnenie potrieb slovenských vzdušných síl a ich výber by priniesol dlhodobé výhody pre obranné sily krajiny.

Plánovaný nákup nových podzvukových stíhačiek má byť dokončený ešte v tomto volebnom období, pričom ho bude musieť realizovať budúca vláda,

One Reply to “Naď ešte rýchlo obstaráva ďalších niekoľko stíhačiek za milióny eur”

  1. Hnus Naď, určite klame, ako vždy. Určite by si človek z ulice nevymyslel, že jeho a jeho rodinu ohrozoval hnusny americky vojak. Naď za všetko zlo čo napachal, mal byť odsúdený

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *