Nalejte kávu do práčky a vaše čierne oblečenie bude ako nové

pranie

Niekedy sa stáva, že napriek dobrej starostlivosti o oblečenie strácajú tkaniny po čase svoju intenzívnu farbu. Najvýraznejšie je to pri čiernych odevoch, ktoré môžu rýchlo vyblednúť. Nie každý však vie, že je možné oblečenie doma osviežiť už po jednom praní a dodať mu sýtejšiu a tmavšiu farbu.

Čierne tkaniny po čase strácajú svoju intenzívnu sýtu farbu. Je to bežný jav aj napriek správnej starostlivosti o odev. Je však vhodné pripomenúť, že existuje niekoľko domácich prostriedkov, ktoré vďaka bežným ingredienciám z kuchyne pomôžu vášmu oblečeniu získať späť jeho bývalú slávu. Vďaka nim budú tkaniny opäť intenzívne čierne.

Ako získate späť čiernu farbu svojho oblečenia? Domáci trik ich rýchlo osvieži

Ak máte v šatníku čierne oblečenie, ktorého farba trochu vybledla, použite šikovný domáci trik na jeho záchranu. Už po jednom praní si všimnete rozdiel v odtieni, ktorý bude opäť sýty a hlboký. Ako? Jednoducho siahnite po káve alebo čaji.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zamrazte zakysanú smotanu. Je to trik skúsenej kuchárky

Uvarte si naozaj silný nápoj, aby mal veľmi tmavú farbu. Vychladnutú tekutinu preceďte z kávovej usadeniny a potom ju nalejte do pracej komory. Stačí vám len polovica šálky silnej kávy alebo čaju. Vložte oblečenie, ktoré sa má osviežiť, do bubna a potom pripravte práčku ako na štandardné pranie. Pridajte svoj obľúbený prací prostriedok a nastavte práčku na teplotu 40 stupňov Celzia. Už po jednom cykle si všimnete, že oblečenie získalo tmavšiu farbu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Hoďte toto do práčky a výjde z nej špina za celé tie roky

Ako obnoviť vyblednutú čiernu látku? Pozrite si, ako zafarbiť oblečenie na čierno domácou metódou

Niektorí ľudia namiesto kávy a čaju používajú iný výrobok. Ak máte po ruke listy z vlašských orechov, tie tiež dokonale poslúžia na zafarbenie vyblednutých odevov. Použite ich presne rovnakým spôsobom ako kávu a v sezóne orechové listy nič nestojí. Najskôr urobte silný nálev, aby ste po precedení listov získali pol šálky hotovej tekutiny.

Vychladnuté prírodné farbivo nalejte do priehradky na bielizeň a prací prášok nasypte do zásuvky. Vložte oblečenie do bubna, nastavte práčku na 40 stupňov Celzia a máte hotovo. Hneď ako oblečenie uschne, okamžite si všimnete, že získalo tmavšiu farbu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *