Nalejte toto do práčky a budete mať svieže a voňavé oblečenie ako nikdy

ocot pracka

Ako čistíte práčku? Túto otázku si kladie mnoho ľudí, ktorí nevedia, že pracie prostriedky z obchodu nie vždy prinášajú želaný výsledok. Našťastie môžete tento problém riešiť pomocou toho, čo už máte doma. Všetko, čo potrebujete, je obľúbený výrobok z kuchyne, uvádza Gazeta.pl

Niektorí ľudia si myslia, že práčka nepotrebuje pravidelné čistenie, pretože sa čistí sama počas každého prania. Takéto myslenie je, žiaľ, nesprávne. Ukazuje sa, že pravidelná starostlivosť o spotrebič je veľmi dôležitá, ak chcete zabrániť tomu, aby sa v práčke usadzovali plesne a zápach spôsobené zvyškami pracích prostriedkov. Ak sa chcete vyhnúť prácnemu drhnutiu, pustite sa do čistenia čo najskôr. Tu je návod, ako postupovať.

Ako vyčistiť práčku? Využite spoľahlivé vlastnosti octu

Ak sa z vašej práčky šíri nepríjemný zápach, použite na jej vyčistenie ocot. Nalejte do bubna pol pohára tekutiny, vložte do nej utierky a iné handry, ktoré denne používate na čistenie, a zapnite program na 60 – 90 stupňov. Práčka bude čistá a handričky sa pritom vydezinfikujú.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Urobte toto s práčkou a vydrží aj 20 rokov. Skoro nikto to nevie

Ak chcete dosiahnuť ešte lepšie výsledky, pridajte do bubna približne 50 g jedlej sódy, aby ste sa zbavili kamenných zvyškov. Po skončení cyklu otvorte dvierka práčky, aby mohla zo spotrebiča uniknúť vôňa octu.

Práčku môžete vyčistiť aj pomocou tabliet do umývačky riadu. Jednoducho vložte 2-3 kapsuly bez fóliových krytov do prázdneho bubna a zapnite práčku výberom programu s vysokou teplotou. Tento postup je dobré vykonať aspoň raz za šesť mesiacov alebo keď vidíte, že je spotrebič vnútri znečistený.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Úžasná potravina, ktorá vám zníži cholesterol o polovicu. Dajte si ju ale v správny čas

Ako vyčistiť zásuvku na prací prostriedok? Pomôžu vám kuchynské hubky a ocot

Okrem starostlivosti o bubon práčky je dobré pravidelne čistiť aj zásuvku na prací prostriedok. Kvôli kontaktu s čistiacimi kvapalinami sa v nej rýchlo tvoria nečistoty, ktoré sa časom môžu zmeniť na pleseň. Ak zo zásuvky vychádza nepríjemný zápach, vyskúšajte jednoduchý trik.

  • Do priehradiek zásuvky na čistiace prostriedky umiestnite dve kuchynské špongie.
  • Namočte ich do octu a počkajte niekoľko minút. Tekutinu vylejte aj na steny zásuvky.
  • Vysuňte zásuvku, dôkladne ju vydrhnite hubkami a opláchnite ju vo vode.
  • Počkajte, kým nádoba vyschne, a vložte ju späť do práčky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *