Nalejte túto vec z kuchyni do práčky a bude prať ako nová bez zápachu

ocot pracka

Ak ste niekedy cítili nepríjemný zápach z práčky, viete, že nie je príjemný. Nielen to, ale niekedy je tento zápach sprevádzaný aj škvarením oblečenia.

Našťastie existuje triviálne jednoduché a smiešne lacné riešenie, ktoré vám pomôže tento problém zmierniť. Stačí použiť domáci prostriedok, ktorý máte určite schovaný v kuchynskej skrinke.

Používajte ekologické pracie prostriedky

Každý rok sa čoraz viac hovorí o ekologickom spôsobe prania, ale je zvláštne, že množstvo chemických pracích prostriedkov z obchodov vôbec neklesá. Zdržíme sa myšlienky „sprisahania“ a namiesto toho vám prezradíme, ako si vytvoriť domáci prací prostriedok za pár drobných.

Zamyslite sa nad tým, koľko chemikálií používate na pranie svojho oblečenia. Pravdepodobne medzi ne zaradíte pracie prášky alebo tekutiny a zmäkčovače tkanín. Naozaj ich všetky potrebujeme?

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Hubku na riad hoďte do prania s oblečením. Efekt je úžasný

Ukazuje sa, že nie a že väčšinu z nich môžeme ľahko nahradiť octom, ktorý stojí 2-5 Sk namiesto desiatok (ako špecializované výrobky). Ako môžeme ocot použiť na pranie? Ponáhľame sa s vysvetlením.

Ako používať ocot na pranie?

Stačí nahradiť prací prostriedok 50-100 ml octu. Nalejte ho do priehradky na oplachovací prostriedok a máte hotovo. Áno, je to naozaj také jednoduché. Sami uvidíte, aké je to účinné.

A to nie je všetko. Mnoho ľudí sa bojí používať ocot na pranie kvôli špecifickej vôni. Nemusíte sa toho obávať. Stačí zmiešať ocot s niekoľkými kvapkami esenciálneho oleja a vaše oblečenie bude nádherne voňať. Po vôni octu zostane len spomienka.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pri zalievaní paradajok dodržujte železné pravidlo, inak ničíte úrodu

Prečo používať ocot na pranie?

Používanie octu pri praní má viac výhod, ako by ste si možno mysleli. Okrem toho, že zmäkčuje vaše oblečenie, zabraňuje jeho statickému znečisteniu a vyblednutiu. Môžete ho bezpečne používať na farebné, svetlé aj tmavé tkaniny. Okrem toho dezinfikuje, odstraňuje baktérie a zabraňuje vzniku zápachu.

A to nie je všetko. Ocot v kombinácii so sódou bikarbónou môže úplne nahradiť chemické pracie prípravky. Stačí zmiešať jedlú sódu s mydlovými vločkami a prípadne bóraxom v pomere 1:1 a vytvoriť si vlastný prací prostriedok. Stačí 50 g takéhoto pracieho prostriedku, ktorý vyleští aj celú práčku bielizne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *