Nebaví vás stále kupovať predražené kapsule do umývačky? Použite toto

umyvacka riadu

Poradíme vám, čo použiť namiesto tabliet do umývačky pri vyčerpaní chemických kapsúl. Vo vašej domácej špajzi nájdete produkty, ktoré sa môžu ukázať ako veľmi účinná náhrada.

Ako nahradiť tablety do umývačky riadu? Vhodenie tablety na dno umývačky riadu alebo do nádoby na čistiaci prostriedok je niekedy také mechanické, že sa zrazu môže ukázať, že nádoba s týmito čistiacimi prostriedkami je prázdna.

V takýchto prípadoch môžeme použiť špecifické náhrady, ktoré nám v takýchto situáciách pomôžu a úspešne nahradia klasické kapsuly.

Pamätajte však, že keď sa vám minú tablety do umývačky riadu, akékoľvek náhrady musíte použiť opatrne. To znamená, že nižšie uvedené príklady môžeme použiť vo veľmi obmedzenom počte – len do čo najskoršieho doplnenia zásob kapsúl na umývanie riadu. Umývačky riadu sú navrhnuté tak, aby používali špeciálne prostriedky a dlhodobé používanie náhrad môže viesť k možnému poškodeniu zariadenia.

Predtým, než prejdeme ku konkrétnym príkladom, stojí za to začať niekoľkými radami. Najvyššia účinnosť špeciálnych kapsúl do umývačiek riadu je s domácimi náhradami nedosiahnuteľná. 

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nevyhadzujte zátku z fľašky oleja. Ma skrytú funkciu, o ktorej vie málo ľudí

To znamená, že pri nakladaní do umývačky by sme sa mali vyvarovať pretlačeniu riadu vo vnútri. Výsledky dosiahnuté pomocou iných prostriedkov ako tabletov budú oveľa výraznejšie, keď interiér nebude príliš preplnený.

sporak umyvanie

Sódu bikarbónu

Sóda bikarbóna je veľmi užitočná ingrediencia v našich kuchyniach. Mnohí z nás si však neuvedomujú, že sa dá úspešne použiť aj vtedy, keď sa nám práve minuli tablety do umývačky riadu. Pečenie koláčov je jedna vec, ale v správnej kombinácii môže byť sóda bikarbóna veľmi silným čistiacim a čistiacim prostriedkom.

Postup zahŕňa naplnenie nádoby na čistiaci prostriedok jedlou sódou a prostriedkom na umývanie riadu. V akých pomeroch? Sódou môžeme naplniť takmer celú nádobu, ale pri pridávaní tekutiny odporúčame opatrnosť. Stačia dve alebo tri kvapky, pretože príliš veľa vytvorí veľké množstvo mydlovej peny, ktorá sa môže dokonca vyliať z umývačky riadu.

Bórax

Borax v sypkej forme môže byť tiež celkom účinnou náhradou kapsúl do umývačky riadu. Zaujímavosťou je, že ide o jednu zo zložiek, ktoré možno nájsť prakticky v každom profesionálnom prostriedku na umývanie riadu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Máte to doma všetci. Dajte to do vody a striekajte na vošky

Jeho veľkou výhodou je, že samotný borax je veľmi lacný, takže sa dá kúpiť vo veľkom množstve za relatívne nízku cenu.

Nalejte bórax do nádoby na čistiaci prostriedok a úplne ju naplňte. Na zabezpečenie maximálnej účinnosti sa oplatí pridať pol polievkovej lyžice uhličitanu sodného a niekoľko kvapiek citrónovej šťavy.

Čajovníkový olej a citrónovú šťavu

Komerčný čistiaci prostriedok možno nahradiť aj dvojzložkovou zmesou: čajovníkovým olejom kombinovaným s citrónovou šťavou. Hneď na začiatok je však vhodné poznamenať, že efekt, ktorý dosiahneme, nebude taký dokonalý ako v prípade profesionálnych produktov.

Príprava nápravy bude vyžadovať asi 20 kvapiek oleja s dvoma polievkovými lyžicami citrónovej šťavy. Vyššie uvedené zložky by sa mali zmiešať s približne 230 ml vody, najlepšie v rozprašovači. Uľahčíte si tým aplikáciu nášho domáceho lieku – ale skôr ako začneme, všetko premiešajte niekoľkými ráznymi pohybmi. Potom nastriekajte túto tekutinu na špinavý riad a spustite umývačku riadu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *