Nečakane umrel ešte mladý bývalý futbalista Slovana. Mal len 39 rokov

53419

Jeden z najväčších srdciarov bratislavského Slovana a futbalová legenda opustila navždy tento svet. V pondelok zomrel v 39 rokoch bosniansky futbalista Mario Božič, ktorý trpel dlhodobo nádorom na mozgu. Informáciu priniesli srbské médiá.

Božič bol členom tímu Slovana Bratislava v rokoch 2009 – 2011, kde strelil tri góly v 53 ligových stretnutiach. V roku 2011 získal s klubom majstrovský titul. Zastupujúc reprezentáciu Bosny a Hercegoviny, odohral dva zápasy a neskôr ukončil kariéru v roku 2016.

Okrem Slovana hral Božič v Srbsku, Maďarsku, Izraeli, Azerbajdžane, Číne a Grécku. Na konte má tiež štarty v drese reprezentácie Bosny a Hercegoviny.

Mario Božič sa stal obľúbencom fanúšikov Slovana svojím herným prejavom i prístupom. Bol medzi hráčmi, ktorí zostali zapísaní v belasých srdciach. V belasom drese prispel k zisku double v sezóne 2010/11 i k zisku Slovenského pohára v ročníku 2009/10. Vo finále s Trnavou dal vtedy pri víťazstve 6:0 druhý gól, ktorý bol jeho premiérovým v drese najúspešnejšieho slovenského klubu.

ŠK Slovan Bratislava vyjadril úprimnú sústrasť rodine a pozostalým a zverejnil na svojom webe vrúcne slová o Božičovi: „Odpočívaj v pokoji, Mario.“

Futbalová rodina stratila skvelého hráča a obdivuhodného srdca, ktoré sa zapísalo do histórie Slovana Bratislava a Bosny a Hercegoviny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *