Nevyhadzujte čerešňové stopky. Sú mimoriadne cenné pre vaše telo

cherries 3477927 1920

Počas letnej sezóny si radi užívame výhody prírody. Veď čerstvých jahôd alebo čerešní máme dostatok. Vedeli ste, že pri ich konzumácii omylom vyhadzujeme stopky? Ukázalo sa, že sú výživné a dajú sa jesť! Pozrite sa, čo robiť so stopkami čerešní.

Väčšina ľudí čerešne konzumuje sama a stopky vyhadzuje. Zistili sme, že majú mnoho cenných vlastností a dajú sa využiť na mnoho spôsobov. Objavte naše recepty na využitie čerešňových stopiek.

Čo robiť s čerešňovými stopkami?

Čerešne poskytujú nášmu telu mnoho cenných vitamínov, minerálov a ďalších mikroživín. Jedna porcia tohto ovocia predstavuje veľkú dávku vápnika, železa, jódu a vitamínu C. Preto majú posilňujúci účinok na náš organizmus a sú prirodzenou bariérou proti infekciám. Preto sa ich oplatí jesť pravidelne počas sezóny. Ich stopky sú pre nás tiež bohatstvom dôležitých látok vrátane mangánu, draslíka, horčíka, fosforu, zinku, medi a vitamínov: A, B2 a C. Majú povzbudzujúci účinok a podporujú trávenie. Čerešne sa odporúčajú konzumovať, ak držíte diétu. Odporúča sa tiež pripraviť nálev z čerešňových stopiek pri dýchacích problémoch – uľahčí dýchanie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Pozrite, čo sa deje na Slovensku! Ak nemusíte, nikam necestujte (Video)

Ako používať čerešňové stopky?

Ak chcete telu dodať antioxidanty, jedzte nielen čerešne, ale aj ich stopky! Antokyány, ktoré obsahujú, zabraňujú vzniku zápalov a rakoviny. Bojujú tiež proti voľným radikálom a spomaľujú proces starnutia. Preto namiesto kozmetických zákrokov jedzte stopky čerešní! Vďaka vysokému množstvu draslíka, ktorý obsahujú, tieto stopky tiež regulujú vodno-elektrolytovú rovnováhu, ako aj znižujú opuchy a majú upokojujúci účinok.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Surový zemiak vie v domácnosti také veci, ktoré by vás nenapadli

Ako si pripraviť nálev z čerešňových stopiek? Spomínaný nálev zo stopiek vám pomôže nielen pri dýchacích problémoch, ale zrýchli aj metabolizmus a upraví tráviace procesy. Bude pôsobiť aj ako diuretikum, liečiť zápal močových a žlčových ciest. Taktiež očistí vaše telo od toxínov. O dôvod viac, prečo ho piť. Môžete si ho pripraviť veľmi jednoducho. Vezmite čajovú lyžičku nakrájaných čerešňových stopiek a nasypte ich do pohára vriacej vody. Nechajte ju lúhovať asi 15 minút. Potom ju preceďte cez sitko do inej nádoby. Takto pripravený nálev pite dvakrát denne počas dvoch týždňov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *