Niektorí ľudia dávajú do prania toto korenie a ich oblečenie vyzerá ako nové

pracka

Takmer každý, kto doma varí, má vo svojej zbierke korenia korenie. Dodáva našim jedlám pikantnosť a robí ich výraznejšími. Ale pravdepodobne by vás nenapadlo dať ho do práčky. A pritom je to skvelý ekologický prací prostriedok. Pomáha zachovať žiarivé farby nášho oblečenia. Ako je to možné?

Rozjasnite farby pomocou korenia

Korenie pôsobí ako jemný brúsny papier a odstraňuje z bielizne zvyšky pracieho prostriedku. Je to rovnaké, ako keď používate peeling na tvár. Práve tieto zvyšky spôsobujú, že vaše oblečenie po niekoľkých praniach vyzerá matne a zašednuto. Mydlením sa z vášho oblečenia spoľahlivo vymyje korenie, ale farby zostanú ako nové. A stačí na to jedno pranie s korením. Tento skvelý nápad však použite len na čiernu a iné tmavé farby, ktoré pri ďalších praniach blednú a šednú.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zamrazte zakysanú smotanu. Je to trik skúsenej kuchárky

Ako na to?

Pridajte 1 čajovú lyžičku nahrubo mletého korenia priamo do bubna práčky a spustite program na nízku teplotu. Po jeho skončení budú farby vášho oblečenia opäť žiarivé. Abrazívna sila korenia odstráni všetky zvyšky pracieho prostriedku a dodá im nový život.

Káva tiež pomôže so živými farbami

Okrem korenia však vo vašej kuchyni nájdete aj ďalšie prírodné prostriedky, ktoré môžu ochrániť vaše farebné oblečenie. Hrubá soľ dokáže oživiť aj tmavé farby. Mdlé čierne kúsky vložte do misky, v ktorej ste zmiešali 2 polievkové lyžice hrubej soli, 1 pohár nesladeného čierneho čaju a 1 pohár octu. Uvidíte, že po tomto kúpeli budú opäť ako nové.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zadržujete vetry? Je to veľká chyba, ktorá vám ničí telo a zdravie

Samotný ocot tiež pomáha odstrániť zvyšky pracieho prostriedku z oblečenia. Pôsobí tiež ako prírodný zmäkčovač tkanín. Počas namáčania pridajte do bubna práčky 200 ml octu a uvidíte, že bude veľmi mäkké aj bez sušenia v sušičke. Nebojte sa, vôňa octu zmizne po vysušení.

Káva alebo čierny čaj poslúžia aj ako prírodné farbivo na osvieženie tmavého oblečenia. Vylúhujte 2 šálky obľúbeného nápoja a pridajte ho do zásuvky na prací prostriedok.

Ďalším takýmto zázrakom z vašej kuchyne je citrón, ktorého šťava dokáže vybieliť a rozjasniť zašlé biele oblečenie. A ak majú vaše obľúbené biele tričká v podpazuší žlté škvrny, vyperte ich pomocou tabliet do umývačky riadu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *