Nikto na Poľsko ale nezaútočil, ani nám nikto nevypovedal vojnu, hlási poľský generál

FhoFTCqWQAIsRmw

Médiami momentálne kolujú správy o tom, že ruská raketa mala zasiahnuť dedinku v Poľsku. Nevie sa však, či ide o cielený ruský útok na Poľsko, či na zostrelenú ruskú raketu, ktorú mala zasiahnuť ukrajinské územie alebo či vôbec ide o raketu vystrelenú ruskými silami.

Americké médiá však tvrdia, že má ísť o ruskú raketu, ktorá bola jedna z viacerých, ktoré dnes vystrelili Rusi na Ukrajinu.

Poľsko je však opatrné vo vyjadreniach. „Nikto na Poľsko ale nezaútočil, ani nám nikto nevypovedal vojnu,“ povedal pre TVN24 poľský generál Mieczyslav Bieniek o dopade ruských rakiet na územie NATO. „Súhlasím s hovorcom premiéra, že všetky vyjadrenia okolo tejto udalosti majú byť opatrné do záverov zasadnutia bezpečnostnej rady.

Estónsko je pripravené brániť každý centimeter územia NATO

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Neuveríte za čo dostávajú v Chorvátsku turisti pokuty aj 100€

Estónsko je pripravené brániť každý centimeter územia NATO, uviedlo jeho ministerstvo zahraničia v súvislosti so správou, že Poľsko zasiahli ruské rakety.

Americké ministerstvo obrany nemôže v tejto chvíli potvrdiť správy o tom, že dve ruské rakety dopadli na poľské územie, píše agentúra Reuters

Poľský premiér Morawiecki zvolal krízové zasadnutie

Poľský premiér Morawiecki na dnešný večer zvolal krízové zasadnutie najdôležitejších bezpečnostných činiteľov v krajine. „V súvislosti s krízovou situáciou, ktorá nastala, premiér Morawiecki po dohode s prezidentom Andrzejom Dudom zvolali schôdzku… s členmi výboru pre národnú bezpečnosť a obranu,“ uviedol hovorca vlády Piotr Müller. Na schôdzke sú okrem premiéra ministri obrany, vnútra, spravodlivosti, šéf rezortu zahraničia a minister, ktorý má na starosti tajné služby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *