„Papaehpakapakacupa pffff, som extrémista.“ Biden opäť „perlil“ v prejave

biden

Americký prezident Joe Biden si na tlačovej konferencii pomýlil Cherson a iracké mesto El Fallúdža.

Tiež nedokázal vysloviť slovo „apokalyptický“, načo sa zjavne nedopatrením označil za „extremistu“. Biden sa potom na novinárov usmieval a mal z toho srandu a opravil sa.

Spojené štáty predajú Litve za 495 miliónov dolárov svoje raketomety HIMARS

Americké ministerstvo zahraničia schválilo predaj ôsmich delostreleckých raketometov HIMARS Litve. Podľa litovského ministerstva obrany bude zmluva zhruba za 495 miliónov dolárov s americkou zbrojovkou Lockheed Martin zrejme podpísaná do konca tohto roka.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mimozemšťania vraj môžu byť medzi nami, tvrdia vedci z prestížneho Harvardu

EÚ nebude uznávať ruské pasy z okupovanej Ukrajiny, zhodli sa so štátmi a EP

Európska únia nebude uznávať ruské pasy vydané na okupovaných územiach Ukrajiny alebo ľuďom v týchto regiónoch žijúcim. Zhodli sa na tom zástupcovia členských štátov vedených českým predsedníctvom a Európskeho parlamentu. Obmedzenie reagujúce na ruskú inváziu na Ukrajinu a expanzívnu politiku Moskvy sa bude vzťahovať aj na separatistické regióny Gruzínska. Dohodu musí formálne odsúhlasiť Rada EÚ a europoslanci, aby mohla nadobudnúť platnosť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prví Slováci v Chorvátsku hlásia astronomické ceny. Neuveríte, koľko zaplatili

Erdogan: Ruský ústup z Chersonu je pozitívne rozhodnutie

Ruské rozhodnutie o stiahnutí jednotiek z Chersonu je podľa tureckého prezidenta „pozitívne a dôležité“. Recep Tayyip Erdogan to vo štvrtok oznámil novinárom pred odchodom na summit v Uzbekistane, informoval portál TRT World.

CNN: Ruské sťahovanie v Chersonskej oblasti je potupné, ale neprekvapivé

Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že sa jeho vojaci pripravujú na stiahnutie z časti okupovanej ukrajinskej Chersonskej oblasti. Tento krok je pre Moskvu potupný, ale zároveň, vzhľadom na situáciu v posledných týždňoch, neprekvapivý, píše v analýze stanice CNN.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *