Pestujte paradajky týmto novým štýlom a slimáky sa ich ani nedotknú

paradajky

Paradajky v mojej záhrade nesmú chýbať. Roky som však bojovala so slimákmi, ktorí ničili rastliny. Odkedy používam neobvyklý spôsob pestovania paradajok, už nemám so slimákmi problém.

Svoju výsadbu paradajok už dlho pripravujem hore nohami. Ako táto metóda funguje? Je to naozaj jednoduché. Rastliny prinášajú veľa plodov a škodcovia ich nenapádajú.

Ktoré paradajky môžeme pestovať hore nohami?

Pestovanie paradajok hore nohami je fantastickou možnosťou pre ľudí, ktorí dlhodobo bojujú s napadnutím slimákmi. Nie všetky druhy sa však dajú takto pestovať.

Na pestovanie paradajok hore nohami odporúčam zvoliť cherry paradajky. Ich plody sú menšie, a to znamená, že sa vetvy nebudú lámať. Ak chcete použiť túto metódu, zvážte odrody ako Tumbling Tom Red, Pendulina Red a Pendulina Orange.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Škrupiny zalejte octom. Rieši to veľký problém záhradkárov

Pomerne veľa ľudí netuší, ako sa dajú paradajky pestovať hore nohami. Je to naozaj jednoduchá metóda, ktorá si nevyžaduje špeciálne znalosti ani špecifické vybavenie. Ako teda začať pestovať paradajky týmto spôsobom?

Ako pestovať paradajky hore nohami?

Na začiatok musíme pripraviť kvetináče na výsadbu paradajok. Môžeme si vybrať, či si kúpime špeciálnu súpravu na pestovanie paradajok týmto spôsobom, alebo si kvetináče pripravíme sami.

Na pestovanie paradajok hore nohami sa výborne hodí 5-litrová plastová fľaša. Stačí odrezať dno a cez boky fľaše prevliecť povrázok, za ktorý fľašu zavesíme. Ako sadíte paradajky?

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Vyrobte si doma toto hnojivo. Paradajky a uhorky sa začnú rozrastať ako divé

Takto pestujem paradajky už dlho

Výsadba paradajok týmto spôsobom je naozaj jednoduchá. Vyberieme menšiu sadenicu a vložíme ju zhora cez odrezané dno, potom vytiahneme výhonky cez výlevku fľaše. Teraz môžeme „kvetináč“ doplniť substrátom zhora.

Pre paradajky vyberám úrodný substrát s pH 5,5 až 6,5. Pestovanie paradajok hore nohami vyzerá podobne ako tradičné pestovanie. Rastliny potrebujú svetlé a teplé miesto.

Výhodou tejto metódy je ochrana paradajok pred slimákmi. Dlho som bojoval s nákazou nahých slimákov, ktorí mi zožrali všetky rastliny. Teraz sa môžem tešiť zo svojich paradajok počas celej sezóny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *