Piati Ukrajinci napadli muža v Bratislava päsťami a železnou tyčou mu rozbíjali auto

329021442 726808635788209 6898524002615480680 n

Polícia obvinila piatich Ukrajincov, ktorý mali 31.januára 2023 v bratislavskej Karlovej Vsi na ulici Staré Grunty poškodiť osobný automobil, v ktorom v tom čase sedel vodič.

Muža v aute mali vylákať na stretnutie pred reštauráciou s rýchlim občerstvením.

„Pokúšali sa otvoriť jeho uzamknuté dvere. Poškodenému sa po chvíli podarilo vycúvať z radu vozidiel na cestu a vtedy ho jeden z páchateľov zablokoval,“ priblížila hovorkyňa. V tom momente mali obvinení obkľúčiť vozidlo poškodeného.

„Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru Bratislava IV vzniesol obvinenie piatim osobám ukrajinskej národnosti za zločin obmedzovania osobnej slobody v súbehu s trestným činom výtržníctva a trestným činom poškodzovania cudzej veci spáchaný formou spolupáchateľstva.“ informuje polícia.

„Podľa doterajších informácií páchatelia dňa 31.01.2023 vylákali poškodeného na stretnutie tak, že predstierali s vopred vymyslenou zámienkou stretnutie s výsledkom výhody. Po príchode na miesto okolo 13:45 h na ulici Staré Grunty pred prevádzkou rýchleho občerstvenia spoločne bránili poškodenému vyjsť s motorovým vozidlom zn. Mini Cooper z radu stojacich vozidiel, kričali naňho, aby vystúpil a pokúšali sa otvoriť jeho uzamknuté dvere.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nastriekajte toto na okná a pavúky doma nebudete mať do konca roka

Poškodenému sa po chvíli podarilo vycúvať z radu vozidiel na cestu a vtedy ho jeden z páchateľov zablokoval motorovým vozidlom zn. Audi. V tom momente sa páchatelia zhlukli okolo vozidla poškodeného a viacerými údermi zovretej päste, kopmi nôh a údermi kovovej tyče spôsobili rozbitie zadného okna a iné poškodenia. Následne na to jeden z páchateľov vybral zo svojho vozidla oceľovú tyč, s ktorou udrel do dverí vodiča – poškodeného, následkom čoho sa rozbilo okno a črepiny poškodenému spôsobili drobné povrchové rezné zranenia.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Chcete aby banány vydržali o týždeň dlhšie čerstvé? Obaľte ich týmto, máte to doma

S obavou o svoj život poškodený rýchlo vystúpil z auta a odišiel do najbližšieho obchodu, kde sa chcel pred útočníkmi ukryť. Privolanou hliadkou boli páchatelia zadržaní, obmedzení na osobnej slobode a eskortovaní na príslušné policajné oddelenie za účelom vykonania ďalších potrebných úkonov a dodatočne umiestnení v cele policajného zaistenia.“

„V prípade preukázania viny pred súdom hrozí 19 – ročnému Dmytrovi K., 18 – ročnému Mykhailovi S., 20 – ročnému Yaroslavovi K., 18 – ročnému Stanislavovi L. a 19 – ročnému Zoltanovi K. trest odňatia slobody až na 3 roky.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *