Poľský generál povedal svoj názor na situáciu s raketou. Toto sú kroky, ktoré musí Poľsko urobiť!

general roman polko

„Nemyslím si, že to bolo s cieľom vyprovokovať ďalšiu svetovú vojnu alebo útok na alianciu NATO. Pri tejto obrovskej tragédii a súcite s rodinami je dôležité si uvedomiť, že vojnu nevyvoláva útok na traktor, ale na kritickú infraštruktúru, na veliteľské stanovištia,“ povedal hosť Rádia ZET po 7:00, generál Roman Polko, na otázku ohľadom incidentu v Przewodowe.

Aké ďalšie kroky by malo Poľsko podniknúť? Bývalý šéf BBN a veliteľ GROM o tom nepochybuje: – „Dúfam, že po tomto incidente budú dodávky systémov protivzdušnej obrany urýchlené, treba ich posilniť.“ Podľa jeho názoru „by sa mala zvážiť možnosť vysunutia protivzdušnej obrany aj na ukrajinské územie“.

„Mala by poľská protivzdušná obrana chrániť aj časť ukrajinského územia? – Presne tak. Uzavrieť niektoré pásy vzdušného priestoru zasahujúce na ukrajinské územie a vybudovať systémy protivzdušnej obrany. Nemôžeme pripustiť, aby dochádzalo k zabíjaniu poľských občanov,“ zdôrazňuje hosť Bogdan Rymanowski.

Ak má niekto vinu za incidenty s raketami, tak jedine Rusko, uviedol Kyjev

Ak nesie niekto vinu za „incidenty s raketami“, tak je to Rusko, povedal agentúre Reuters predstaviteľ ukrajinskej prezidentskej kancelárie Mychajlo Podoljak. Jeho vyjadrenie nasleduje po tom, čo americký prezident Joe Biden povedal, že raketa, ktorá v utorok na východe Poľska zabila dvoch ľudí, najskôr nebola vypálená z Ruska.

Počuli sme ranu, ale nevedeli sme, čo sa stalo, hovoria ľudia z Przewodówa

„Počuli sme ranu, ale nevedeli sme, čo sa stalo. Napadlo nás, či niekde nevybuchol plyn, rozhliadali sme sa, ale nikto nič nevedel.“ Tak podľa poľskej televíznej stanice TVN24 opisujú obyvatelia poľského Przewodówa okamihy po tom, čo na ich dedine dopadla raketa, ktorá zabila dvoch ľudí.

Šéf CIA sa v utorok zišiel so Zelenským a ukrajinským vedením v Kyjeve

Šéf americkej CIA William Burns sa v utorok v Kyjeve stretol s prezidentom Volodymyrom Zelenským a vedením ukrajinských tajných služieb. Informoval ich o stretnutí s Rusmi v Ankare.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *