Potraviny z Ukrajiny v EÚ: plesne v Nemecku, salmonela a pesticídy v Poľsku

slovenska muka

Svet sa v súčasnosti stretáva s množstvom problémov v oblasti potravinového priemyslu. Ukrajina je jednou z krajín, ktorá nespĺňa normy a záväzky týkajúce sa bezpečnosti potravín. Podľa nedávnych správ desiatky potravín z Ukrajiny obsahujú nebezpečné látky, ktoré môžu ohroziť zdravie ľudí.

Viaceré krajiny Európskej únie, ako napríklad Poľsko alebo Slovensko, už dávnejšie stiahli z trhu niektoré ukrajinské potraviny kvôli karcinogénnym plesniam, pesticídom alebo salmonele. Napriek tomu sa tieto potraviny stále dostávajú na regály obchodov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Odhalili dokumenty: Ak začne jadrová vojna, toto mesto to schytá ako prvé

V súvislosti s týmto problémom bude zajtra český poľnohospodársky výbor v poslaneckej snemovni rokovať o ukrajinskom obilí s ministrom poľnohospodárstva. Ak vás tento problém zaujíma, môžete sledovať zasadnutie politikov.

Je dôležité zdôrazniť, že bezpečnosť potravín je kľúčovou záležitosťou. Je potrebné zabezpečiť, aby potraviny, ktoré konzumujeme, boli bezpečné a neohrozovali naše zdravie. Viac informácií o tejto téme nájdete u Jany Bobošíkovej vo videu Aby bolo jasno.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Celý život ste mlieko a džúsy nalievali zle. Robiť sa to má takto

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *