Poznáte pravidlo 5 minút pri zapínaní klimatizácie v aute? Mali by ste to robiť takto

pexels ingo joseph 13781

Leto nie je také strašné, keď máme klimatizáciu. Vtedy s radosťou nasadáme do auta a vyrážame na vzdialenejšie či bližšie výlety. Zistite, ako pravidlo 5 minút pozitívne ovplyvní prevádzku klimatizácie vášho auta.

Málokto vie, ako správne používať klimatizáciu svojho auta. Zvyčajne, keď do nej nastúpime, spustíme ju v rovnakom čase ako rádio a motor.

To je obrovská chyba, ktorá má negatívny vplyv na stav vozidla a na nás. Oplatí sa poznať správne pravidlá používania autoklimatizácie.

Ako sa starať o klimatizáciu v aute?

  • Systematická kontrola a výmena kabínového filtra je nevyhnutná. Jeho úlohou je čistiť vzduch, ktorý sa dostáva do interiéru vozidla. Filter je srdcom klimatizácie a udržiava ju v dobrom stave. Keď je znečistený, môže znížiť jej účinnosť a obmedziť prúdenie vzduchu.
  • Čistenie a údržba kondenzátora ovplyvňuje výkon chladiaceho systému klimatizácie. Zvyčajne sa nachádza v prednej časti, za mriežkou na nasávanie vzduchu. Dbajte na jeho hygienu, aby nečistoty nezablokovali celý mechanizmus.
  • Dbanie na kvalitu kompresora ovplyvňuje funkciu celého systému klimatizácie. Ak vydáva zvláštne zvuky alebo z neho uniká olej, je to zlé znamenie a mali by ste okamžite navštíviť mechanika.
  • Správna hladina chladiacej kvapaliny je pre klimatizáciu vášho vozidla životne dôležitá. Keď je príliš nízka, zájdite do autoservisu, aby ju doplnili.
  • Používanie klimatizácie s mierou šetrí vaše peniaze a celý chladiaci systém. Zapínajte ju vždy, keď ju potrebujete, a keď získate optimálny pocit chladu, znížte jej výkon.
  • Čistota interiéru vozidla má vplyv na kvalitu klimatizácie. Pravidelne odstraňujte prach a nečistoty z vetracích otvorov a čalúnenia.
Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Postihla vašu úrodu pleseň zemiaková? Postriekajte ich týmto a zachránite ju

Pravidlo 5 minút pre klimatizáciu auta

Zlatým pravidlom je zapnúť klimatizáciu len 5 minút po začatí jazdy a vypnúť ju 5 minút pred dosiahnutím cieľa. Týchto niekoľko minút umožní celému mechanizmu odstrániť vlhkosť z klimatizačných kanálov, kde sa môžu vyvinúť huby a plesne.

Druhou výhodou tejto metódy je, že teplota vo vnútri vozidla sa vyrovná s teplotou vonku. Výsledkom je, že pri opustení vozidla nedôjde k tepelnému šoku. Ďalším plusovým bodom je nižšia spotreba paliva, čo sa prejavuje v úsporách.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Detoxikuje telo a zlepšuje trávenie. Cenný zdroj vitamínov nesprávne končí v koši

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *