Práve obžalovali Dědečka, ktorý zabil autom päť študentov. Hrozí mu exemplárny trest

dedecek

Obvinený Dušan Dědeček čelí obžalobe za tragickú nehodu, ktorá sa stala začiatkom októbra minulého roka. Vtedy nabúral vo vysokej rýchlosti do davu ľudí na zastávke v centre hlavného mesta, pričom päť ľudí zomrelo. Podľa informácií TV Markíza by mohol Dědeček čeliť obzvlášť závažnému zločinu všeobecného ohrozenia v nepriamom úmysle, za ktorý mu hrozí až doživotie, ak sa mu vina preukáže.

Dozorový prokurátor z Krajskej prokuratúry Bratislava Juraj Chylo potvrdil, že 29. marca podal prokurátor obžalobu na Dědečka. V prípade dokázania viny mu hrozí vysoký trest, keďže podľa znaleckých posudkov išiel v čase nehody rýchlosťou 107 kilometrov za hodinu a predtým priemernou rýchlosťou 142 kilometrov za hodinu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Do kávy s mliekom pridávam jednu tabletu. Z tela vymetá toxíny ako kefa

Okrem toho sa vynorili aj ďalšie informácie, ktoré môžu mať vplyv na prípad. Spoluväzeň Dědečka mal vypovedať, že obvinený sa mu priznal, že pred nehodou vypil celú fľašu rumu a v podjazde ešte dupol na plyn. V rozhovore pre TV Markíza krátko po nehode však Dědeček tvrdil, že vypil iba dva poháre rumu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Trávnik koste len v tomto čase, inak mu veľmi ubližujete a nebude dobre vyzerať

Vyšetrovanie prípadu bolo ukončené 23. marca. V rámci neho prebiehali výsluchy svedkov aj znalecké dokazovanie z rôznych vedných odborov. Vyšetrovatelia skúmali spôsob jazdy, správanie sa všetkých účastníkov cestnej premávky aj príčinu tragédie.

Dědeček bol v čase nehody pod vplyvom alkoholu, keď mal v krvi vyše dve promile. Jeho nezodpovedné správanie sa viedlo k smrti päť ľudí, ktoré spôsobil vysokou rýchlosťou a pod vplyvom alkoholu. Teraz musí čeliť súdu a čakať na výsledok súdneho procesu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *