Prieskum: Slovákov sa pýtali, čo ich najviac trápi v tejto dobe

bratislava geba5ff72a 1920

Rastúce ceny a zhoršenie dostupnosti zdravotnej starostlivosti – to sú problémy, ktoré vnímajú obyvatelia Slovenska ako najcitlivejšie. K týmto dvom problémom sa pridáva aj agresivita v spoločnosti. To vyplýva z najnovšieho prieskumu o problémoch občanov, ktorý uskutočnila agentúra AKO pre televíziu JOJ na vzorke tisíc respondentov z dospelej populácie Slovenska.

V prieskume sa ľudí pýtali na to, ktoré z tém vnímajú ako najväčšie problémy v ich osobnom živote a životných situáciách. Zo zoznamu problémov si respondenti mohli vybrať maximálne tri. Na druhom mieste za rastom cien a zhoršením dostupnosti zdravotnej starostlivosti sa umiestnilo ohrozenie demokracie a právneho štátu. Nasledovalo zhoršenie situácie v školstve a zamestnanosť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Svetové celebrity prezradili, ako začali jesť aby schudli do vysnívaných postáv

Podľa prieskumu sa rastu cien najviac obávajú ženy a mladší opýtaní. Zhoršenie dostupnosti zdravotnej starostlivosti sa najviac sťažujú ženy a skôr starší ľudia. Agresivita v spoločnosti nadpriemerne trápi ženy a oslovených v strednom veku. Ohrozenie demokracie a právneho štátu vnímajú častejšie ako problém muži a vekové kategórie 66+ a 34-49. Zhoršenie situácie v školstve často trápi skôr mladšie vekové kategórie a vysokoškolsky vzdelaných.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Tu je najviac baktérii v kuchyni. Nenapadlo by vás, kde sa ich chytáte

Zamestnanosť je problém, ktorý nadpriemerne často trápi najmä najmladších opýtaných a ľudí s nižším vzdelaním.

Respondenti si mohli vybrať odpovede z vopred preddefinovaného zoznamu variantov, ktoré im boli predkladané v rotovanom poradí.

Untitled 9 1

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *