Putin nás bude nenávidieť! Parlament odhlasoval Rusko za agresívny teroristický štát. Takto hlasovali poslanci

parlament

Slovenský parlament dnes prijala uznesenie, v ktorom okrem odsúdenia ruskej agresie na Ukrajine označil Ruskú federáciu za štát podporujúci terorizmus a súčasný ruský režim za teroristický. Parlament tak urobil v súlade s predchádzajúcimi uzneseniami Parlamentného zhromaždenia Rady Európy a Európskeho parlamentu.

Podobné uznesenie prijala česká Poslanecká snemovňa v novembri minulého roka.

Za to, že je Rusko teroristický štát hlasovali skoro všetci poslanci OĽANO. Sloboda a Solidarita hlasovala všetkými poslancami ZA.

Väčšina poslancov Sme Rodina hlasovala za to, že Rusko je agresívne a je to teroristický štát.

Poslanci SMERU sa zdržali hlasovania. Proti označeniu Ruska za teroristický štát boli len poslanci Mariana Kotlebu a jeho odídenci.

Tu si môžete pozrieť celé hlasovanie.

Lukašenko: Bielorusko sa zapojí do bojov na Ukrajine len v prípade, že bude napadnuté

Bielorusko sa zapojí do bojov na Ukrajine po boku Rusov len vtedy, ak bude samo napadnuté, vyhlásil bieloruský líder Alexander Lukašenko. Podľa jeho slov bude odpoveď na akúkoľvek agresiu voči Bielorusku tvrdá, informovala bieloruská štátna tlačová agentúra Belta.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Koniec vykurovania zemným plynom? EÚ schvaľuje obrovské zmeny, dotknú sa aj Slovákov

Hoci Bielorusko, ktoré je najbližším spojencom Ruska, nevyslalo svoje jednotky do vojny proti Ukrajine, poskytlo svoje územie a letisko Moskve na útok na susednú krajinu. V počiatočnej fáze invázie odtiaľ ruské jednotky viedli ofenzívu na Kyjev. Ukrajina sa obáva, že Bielorusko by sa mohlo ešte viac zapojiť do vojny na strane Ruska.

Rusko začalo sériu leteckých útokov, pričom zasiahlo infraštruktúru v Ľvovskej oblasti

Rusko v noci na dnes uskutočnilo sériu leteckých útokov na Ukrajine, uviedol pre Telegram Andrij Jermak, vedúci kancelárie ukrajinského prezidenta. Podľa jeho slov niekoľko oblastí hlásilo zásahy, ale väčšinu rakiet a dronov zostrelila protiukrajinská obrana. V západoukrajinskej Ľvovskej oblasti útok podľa tamojšej miestnej správy poškodil zariadenia kritickej infraštruktúry.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Špina po posypovej soli vám zmizne z topánok. Stačia tieto dve prísady

„Ďalší ruský letecký útok. Drony a rakety boli vyslané v noci. Žiaľ, zásahy sú na severe a západe Ukrajiny a tiež v Dnepropetrovskej a Kirovogradskej oblasti,“ napísal Jermak v príspevku na Telegrame. „Rusi trochu zmenili taktiku. Vykonávajú aktívny prieskum, pričom používajú falošné ciele. Protivzdušná obrana si však poradila s väčšinou nepriateľských rakiet a dronov,“ dodal.

USA by mali dokázať, že nestáli za zničením plynovodov Nord Stream, uviedla Moskva

Spojené štáty by mali dokázať, že nestáli za zničením plynovodov Nord Stream spájajúcich Rusko so západnou Európou. Podľa agentúry Reuters to dnes uviedlo ruské veľvyslanectvo v USA. Moskva považuje zničenie plynovodov v septembri minulého roka za akt medzinárodného terorizmu a nedovolí, aby sa zametalo pod koberec, dodalo veľvyslanectvo vo vyhlásení.

One Reply to “Putin nás bude nenávidieť! Parlament odhlasoval Rusko za agresívny teroristický štát. Takto hlasovali poslanci”

  1. Pevne dúfam že za toto budú braný na zodpovednosť všetci tí ktorý hlasovali za tú sprostosť ktorá nemá obdoby!Vy hovädá poslanecké,Prečo ste nehlasovali za vyhlásenie aby USA bolo vyhlásené za teroristický štát.Práve USA napadlo nepočetne veľa štátov len tak v mene svojej demokracie.Ich nezaujímalo koho bombardujú, civilné objekty, nemocnice dokonca trhovisko, vlaky,tak to je terorizmus a čo ste urobili? Nič hovno! Zo Sýrie dodnes kradnú američania ropu,ako si to môžu dovoliť? Koľko zla po svete narobili koľkých civilistov pozabíjali a zabíjajú a im sa nestane nič?! Nesúhlasím s vojnou, ale vyhlásiť Rusko za teroristický štát, sa mohlo zrodiť iba v chorej debilnej hlave! Toto si raz odserieme všetci a nie len vy posranci ktorý ste tú sprostosť odhlasovali. To ste celkom oslepli alebo osprosteli že nevidíte čo sa robí na Ukrajine?Ako sa podporuje fašizmus nacizmus!Banderu vyhlásili ako hrdinu.Aj vy s tým súhlasíte všetci ktorý ste hlasovali za tú pokryteckú sprostosť?Vy viete aké straty a čo všetko zlé to pre náš štát prinesie?!Zase ste sa raz poddali fašistickému západu! Hanba vám vie nie ste poslanci ale posranci!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *