Putin sa smeje Nemcom, že im je doma zima a vysmial aj sankcie proti Rusku

putin sankcie

Skoro celý západný svet odsúdil ruskú inváziu na Ukrajine a niektoré krajiny označujú Putina za teroristu. Moskva však túto vojnu nazýva „špeciálnou vojenskou operáciou“, pri ktorej však umierajú nevinní civilisti a svet sa dostáva do obrovskej ekonomickej krízy.

Európa aj USA uvalili sankcie na Rusko a to tvrdí, že mu až tak neškodia. Iní odborníci však tvrdia, že dopad sankcii sa nemusí ukázať hneď.

Realitou však sú vysoké ceny energii v Európe a ekonomická nestabilita.

Putin v jednom rozhovore dokonca žartoval, kým jeho vojaci umierajú na Ukrajine.

„Teraz mi napadla taká anektoda, ktorú som prednedávnom hovoril kolegom. Nedávnom mi ju vravel jeden kamarát z Nemecka. Syn sa pýta svojho otca: Ocino, prečo je v našom dome taká zima? Otec hovorí: Pretože Rusko zaútočilo na Ukrajinu. Syn sa pýta: A čo to má s nami spoločné? Otec: Uvalili sme sankcie proti Rusku. Syn: Prečo? Otec: Aby sa Rusi cítili zle. Syn: My sme Rusi?“

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Idete v lete do Chorvátska? Tento mesiac tam radšej nechoďte

Ukrajinci vypustili dron na Sevastopoľ z lode v obilnom koridore, tvrdí Moskva

Jedno z ukrajinských diaľkovo ovládaných hladinových plavidiel použitých pri útoku na Čiernomorskú flotilu v Sevastopole bolo vypustené z civilnej lode, ktorá sa nachádzala v koridore určenom na vývoz ukrajinských poľnohospodárskych produktov. Podľa agentúry TASS to v nedeľu uviedlo ruské ministerstvo obrany. Kyjev sa k zodpovednosti za sobotnú akciu neprihlásil.

Moskva v reakcii na útok na Sevastopoľ odstúpila z účasti na takzvanej obilnej dohode, ktorú v júli za účasti Turecka sprostredkovala OSN. Ukrajine dohoda umožňovala obnoviť vývoz obilia a hnojív cez Čierne more, ktorý sa vo februári zastavil po začiatku ruskej invázie na Ukrajinu. Kyjev viní Moskvu, že na vypovedanie dohody použila útok ako zámienku.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Idete v lete do Chorvátska? Tento mesiac tam radšej nechoďte

Podľa odborníkov bolo zariadenie zrejme vypustené z jednej z civilných lodí prenajatých Kyjevom alebo jeho západnými patrónmi na účely vývozu poľnohospodárskych produktov z ukrajinských námorných prístavov, uvádza sa vo vyhlásení ruského ministerstva.

V sobotu ruské ministerstvo obrany uviedlo, že Kyjev vykonal v Sevastopole „teroristický útok na lode Čiernomorskej flotily a civilné plavidlá, ktoré sa podieľali na zabezpečení obilného koridoru. Ukrajinci podľa neho nasadili deväť bezpilotných lietadiel a sedem námorných dronov, pričom všetky boli zničené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *