Rozrezala som zemiak na polovicu a natrela si ním tvár. Nemôžem uveriť, že to funguje!

zemiak tvar

Produkty, ktoré sú k dispozícii v kuchynskej linke, ako napríklad zemiaky, sú nielen chutné. Majú aj mnoho zdravotných výhod, ktoré môžu pomôcť zlepšiť zdravie pokožky. Tu je najlepší spôsob, ako ich použiť v starostlivosti o tvár, píše Gazeta

Často hľadáme dokonalý hydratačný krém alebo sérum pre našu pleť a míňame pritom veľa peňazí. Ukazuje sa, že lacnejšie a ľahko dostupné alternatívy sú ukryté v zákutiach kuchyne. Zemiaky sú obľúbenou zeleninou mnohých z nás. Od čipsov až po iné verzie, zemiaky sú určite hlavnou zložkou niektorých našich najobľúbenejších jedál. Možno ste však nevedeli, že dokáže urobiť veľa dobrého aj pre vašu pleť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vyrobíte si to hnojivo sami. Kvety vám budú doma rásť ako divé

Pridajte zemiaky do svojej rutinnej starostlivosti o pleť. Aké výhody môžete očakávať?

Možno to znie úžasne, ale obyčajný zemiak môže mať pre vašu pleť množstvo výhod. Zredukuje tmavé škvrny, zosvetlí tmavé kruhy, zmenší jazvy po akné a dodá vašej tvári zdravý lesk. Zemiaky sú totiž mimoriadne bohaté na vitamín C, ktorý je známy tým, že lieči poškodenia spôsobené slnkom, odstraňuje odumreté kožné bunky a redukuje jemné vrásky. Navyše zemiaky obsahujú aj enzým s názvom katecholáza, ktorý môže pomôcť v boji proti hyperpigmentácii.

  • Rozrežte zemiak na polovicu a utrite si ním tvár. Neskôr sa poďakujete
  • Zemiaky majú všestranné využitie nielen v kuchyni, ale aj v starostlivosti o pleť. Túto obľúbenú zeleninu môžete využiť aj triviálnym spôsobom.
  • Dôkladne umyte surový zemiak a potom ho prekrojte na polovicu.
  • Asi minútu si ním potierajte predtým očistenú a osušenú tvár.
  • Počkajte 5 až 10 minút.
  • Po uplynutí stanoveného času si tvár umyte vlažnou vodou.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Venčiť mačku vonku vôbec nie je v poriadku. Toto je dôvod

Druhou možnosťou použitia zemiaka je využiť jeho šupku. Predtým ošúpanú šupku stačí votrieť do tváre ako peeling. Šupku nechajte pôsobiť 10 minút a potom ju zmyte vlažnou vodou. Táto metóda je vhodná najmä v lete, pretože zemiak pomáha zmierniť spálenie od slnka a dodáva pleti prirodzený lesk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *