Rozsypte toto po záhrade a slimáky sa už neukážu

slimak

Slimáky a ulitníky v záhrade sú pre záhradkárov skutočnou nočnou morou. Skôr než sa rastliny odrazia od zeme, sú už ohlodané a rozhodne nepresvedčia svojím vzhľadom. Existuje mnoho spôsobov, ako sa so slimákmi vysporiadať, ale väčšina z nich nie je veľmi ekologická a zvyčajne narobí viac škody ako úžitku. Podľa nášho názoru môže byť boj proti slimákom jednoduchý a nenáročný. Stačí jeden prípravok z chladničky a vašej záhrade sa budú vyhýbať veľkým oblúkom.

S príchodom jari začnú slimáky vyliezať zo svojich úkrytov a mladé rastliny sa po dlhých mesiacoch hladovania stanú chutným sústom. Invázia škodcov môže spôsobiť, že mladé sadenice rastlín sa nestihnú ani odraziť, kým ich hladné slimáky zožerú. Je to skutočná katastrofa, ktorú nemôžete dopustiť. Preto sa oplatí použiť domáce prostriedky na boj proti slimákom. Jeden výrobok z vašej kuchyne ich môže nadobro odplašiť.

Ako sa zbavíte slimákov a slizniakov vo vašej záhrade?

Boj s týmito slizkými škodcami nemusí byť vôbec zložitý. Slimáky sú citlivé na mnohé prípravky, ktoré nie sú škodlivé pre pôdu a rastliny. Najlepšie je pracovať s domácimi prostriedkami, pretože sú najšetrnejšie k životnému prostrediu, relatívne lacné a ľahko dostupné. Nasledujúca metóda má ešte jednu dôležitú výhodu vo svoj prospech. Čo to je? Posypaním záhrady týmto prípravkom dodáte pôde poriadnu dávku minerálov, vďaka čomu bude veľmi úrodná, takže nebude potrebné používať ďalšie hnojivá.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Muž to pije pred každým jedlom. Prestalo ho nadúvať a schudol 6kg

Tajným produktom na boj proti slimákom sú vaječné škrupiny. Poradíme vám, ako ich premeniť na účinnú zbraň proti tvrdohlavým slimákom. Stačí, ak vaječné škrupiny na niekoľko dní odložíte, a keď ich nazbierate približne tucet, jednoducho ich na chvíľu vložte do predhriatej rúry. Teplo roztopí membránu vo vnútri škrupín a tie sa stanú krehkejšími. Hotové, vychladnuté škrupiny by sa mali rozdrviť na malé kúsky, ktoré sa potom rozsypú po záhrade. Ako to bude fungovať v prípade slimákov?

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Viete, prečo sú tieto paradajky také hnedé? Slováci sa ich vzhľadu boja, ale nemali by sa

Slimáky a ulitníky v záhrade? Pomocou vaječných škrupín ich odoženiete

Mnohí ľudia sa pravdepodobne pýtajú, čo majú vaječné škrupiny spoločné so slimákmi a slizniakmi. Na prvý pohľad nie, ale stačí sa trochu pozrieť do anatómie mäkkýšov, aby sme zistili, že slimáky sa k záhrade vyloženej vaječnými škrupinami nepriblížia. Noha slimáka je veľmi citlivé miesto, vďaka ktorému rezignuje na pohyb po drsných a ostrých povrchoch. Vysušené škrupiny sú pre slimáky ako črepiny skla, takže škodcovia nebudú riskovať zranenie a opustia záhradu, ktorá nie je vhodná na prieskum.

Podpornou metódou môže byť výsadba voňavých rastlín, ktoré mäkkýše tiež odradia. Slimáky neznášajú: levanduľu, šalviu, majoránku, nasturciu, cibuľu alebo cesnak. Umiestnenie týchto niekoľkých rastlín okolo záhonov bude ako prirodzená bariéra, ktorá zabráni slimákom vo vstupe do záhrady.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *