Rozumní ľudia nechávajú pred odchodom vysávač v strede obývačky

vysavac

Zvyčajne sa pred dlhou cestou snažíte zanechať svoj domov bezchybne uprataný. Koniec koncov, do čistého domova je príjemnejšie sa vrátiť. Nabudúce môžete pokojne nechať vysávač nedbalo pohodený uprostred miestnosti.

Zlodeji sú najaktívnejší počas prázdnin a tiež počas predĺžených víkendov a sviatkov, keď mnoho ľudí odchádza preč a necháva svoje domovy bez dozoru. Existuje mnoho trikov, ktoré môžete použiť na účinnú ochranu svojho domova, aj keď ste preč. Jedným z nich je nechať vysávač rozložený v jednej z miestností.

Prečo nechávať vysávač uprostred miestnosti?

Zaujíma vás, ako vás vysávač môže ochrániť pred krádežou? Jednoducho! Týmto spôsobom vytvoríte dojem, že ste byt opustili len na krátku chvíľu a čoskoro sa vrátite. Tento trik vám môže pomôcť dvoma spôsobmi. Ak bývate v rodinnom dome alebo máte prízemný byt, zlodeji sa pred vlámaním pravdepodobne pozrú dovnútra cez okná.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Schudnúť je jednoduché, stačí dodržať pravidlo 80:20

Opustený vysávač ich môže odradiť od toho, aby sa vlámali cez dvere. Aj keď páchatelia nevidia spotrebič zvonku, určite naň narazia, keď sa dostanú do vášho domu. Keď ho zbadajú, pravdepodobne sa zľaknú možnosti vášho blížiaceho sa návratu a rýchlo opustia byt.

Ako sa ešte môžete chrániť pred zlodejmi?

Opustený vysávač je jednoduchý trik, ktorý môžete použiť bez akejkoľvek predchádzajúcej prípravy. Existuje však niekoľko vecí, ktoré (najmä ak bývate v chate) môžete urobiť vopred, napríklad pri rekonštrukcii alebo úprave záhrady. Je dobré nainštalovať na pozemok alebo okolo dverí fotobunku, ktorá aktivuje svetlo.

Keď sa zlodej dostane do pruhu svetla, rýchlo utečie zo strachu, že ho niekto videl. Podobný efekt dosiahnete aj rozsypaním štrku okolo domu, po ktorom sa nedá ticho chodiť, čo je koniec koncov to, čo zločinci chcú.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Šupky z mandarínka zalejte octom a nechajte týždeň tak

Kam ukryť cennosti?

Pred dlhšou dovolenkou alebo niekoľkodňovým výletom je dobré dobre ukryť cennosti a peniaze. Existuje niekoľko miest, kde budú vaše cennosti v bezpečí.

  • Najbezpečnejšou, ale aj najdrahšou možnosťou je domáci trezor. Väčšina zlodejov si s ním neporadí.
  • Peniaze a drobné šperky môžete ukryť do tmavej fľaše z nepriehľadného skla. Umiestnite ju do baru medzi liehoviny a nevzbudí záujem zlodejov.
  • Cennosti vložte do krabice od cereálií alebo ryže (musíte ju otvoriť opatrne, aby ste nepoškodili kartón). Uzavrite ich a vložte medzi ostatné potraviny. Zločincov nenapadne, že by ste mohli v skrini s potravinami ukryť niečo cenné.
  • Všetky cennosti vložte do malej nádoby. Viečko namaľujte fixkou na čierno. Nádobu zakopte do kvetináča niektorej z domácich kvetín a zasypte ju zeminou. Nikto nebude hádať, že tam vložíte cennosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *