Rusi spúšťajú masívne útoky. Ukrajinu zrejme čakajú najtvrdšie chvíle

rakety utok rusko

Rusko útočí od februára 2022 na Ukrajinu skoro každý deň a pod útokmi rakiet umierajú aj nevinní ľudia. To najhoršie však ešte len môže prísť a vyzerá to, že ruská armáda vôbec nemá dosť.

Spravodajský web CNN tvrdí, že ruské sily spúšťajú masívne útoky, čo potvrdil ruský minister obrany Sergej Šojgu.

Už v pondelok vypálili Rusi na Ukrajinu viac ako stovku rakiet. Útoky sa uskutočňujú „presnými zbraňami dlhého doletu na vojenský systém velenia a riadenia, podniky vojensko-priemyselného komplexu, ako aj súvisiace zariadenia na rozdrvenie vojenského potenciálu Ukrajiny,“ povedal Šojgu.

Prvá vlna raketových útokov je za nami, oznámil v pondelok popoludní hovorca Velenia vzdušných síl ukrajinských ozbrojených síl Jurij Ihnat po tom, čo Rusko vypálilo na Ukrajinu desiatky rakiet. Varoval ale, že ďalšie vlny ešte prídu. Zhruba o 15.10 tamojšieho času už gubernátor Mykolajivskej oblasti Vitalij Kim oznámil, že začína druhá vlna útokov. Je presvedčený, že príde ešte tretia, uviedol na sociálnej sieti Telegram.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Idete v lete do Chorvátska? Tento mesiac tam radšej nechoďte

„Prvá vlna rakiet je za nami. Môže ich byť niekoľko. Spravidla využijú niekoľko po celej Ukrajine,“ uviedol Ihnat.

Útoky Rusi viedli tradične zo vzdialenosti, ktorá je pre nich bezpečná, teda z lodí Čiernomorskej flotily, ďalej z Kaspického mora a z Volgodonského okresu Rostovskej oblasti.

Explózie boli zaznamenané v Záporožskej a Čerkaskej oblasti. V Záporoží zomreli dvaja ľudia, keď boli zasiahnuté obytné domy, uviedol predstaviteľ ukrajinskej prezidentskej kancelárie.

Ruské raketové útoky spôsobili výpadky prúdu v Sumskej oblasti na severe Ukrajiny.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Idete v lete do Chorvátska? Tento mesiac tam radšej nechoďte

Hlava odeskej vojensko-civilnej správy Maksym Marčenko oznámil po pol druhej, že nepriateľ odpálil rakety: „Prosím obyvateľov oblasti, aby neignorovali vzdušný poplach a okamžite šli do krytov.“

Aj hlava Mykolajivskej vojensko-civilnej správy Vitalij Kim uviedol, že vo vzduchu boli zaznamenané nepriateľské riadené strely.

Starosta Kremenčuku vyzval občanov, aby zavreli okná a udržovali teplo v miestnostiach. Podľa neho je možné, že nálet mieri na energetické zariadenia.

Krátko pred vyhlásením poplachu sa objavila na Twitteri správa, že sa základne Engels odštartovalo 14 strategických bombardérov Tu-95.

Minulý týždeň bolo na satelitných záberoch letiska možné vidieť väčšie množstvo bombardérov Tu-95 a Tu-160 s podvesenými strelami s plochou dráhou letu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *