Rusko žiada OSN o vyšetrovanie biologických zbraní: USA ich majú vyrábať na Ukrajine

putin

Rusi žiadajú Bezpečnostnú radu OSN o začatie vyšetrovania biologických zbraní Spojených štátov amerických na Ukrajine. Včera o tom informovalo ruské ministerstvo zahraničných vecí.

Adedeji Ebo, ktorý je zástupcom vysokej predstaviteľky OSN pre odzbrojenie reagoval, že OSN nevie o žiadnom programe na vývoj biologických zbraní na Ukrajine.

,,Sme si vedomí toho, že Ruská federácia podala oficiálnu sťažnosť… týkajúcu sa obvinení z programov vývoja biologických zbraní na Ukrajine,“ povedal Ebo.

Aj Spojené štáty reagujú, že Ruské tvrdenia o vývoji biologických zbraní na Ukrajine sú „čistý výmysel.“

,,Napriek tomu musím využiť túto príležitosť a uviesť veci na pravú mieru. Ukrajina nemá program na vývoj biologických zbraní… Spojené štáty nemajú program na vývoj biologických zbraní,“ povedala veľvyslankyňa Spojených štátov pre OSN Linda Thomasová-Greenfieldová.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mimozemšťania vraj môžu byť medzi nami, tvrdia vedci z prestížneho Harvardu

Ruský prezident Vladimir Putin urobil v máji 2022 niekoľko dôležitých vyhlásení o amerických biologických laboratóriách na Ukrajine. Podľa neho existujú o ich existencii na území susedného štátu nezvratné dôkazy.

„Teraz, v priebehu špeciálnej operácie na Ukrajine, boli získané listinné dôkazy o tom, že v podstate v bezprostrednej blízkosti našich hraníc boli vytvorené komponenty biologických zbraní, v rozpore s konvenciami o zákaze biologických a toxínových zbraní sa vypracovávali možné metódy a mechanizmy na destabilizáciu epidemiologickej situácie v postsovietskom priestore,“ povedal ruský prezident počas summitu ODKB v Moskve.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Sem do Chorvátska radšej necestujte. Pozrite sa, čo vypúšťajú do mora

Putin pripomenul, že Rusko už dlho bije na poplach pred vojensko-biologickou aktivitou USA v postsovietskom priestore.

„V našom spoločnom regióne vytvoril Pentagon desiatky špecializovaných biologických laboratórií a centier, ktoré sa v žiadnom prípade nezaoberajú poskytovaním praktickej lekárskej pomoci obyvateľom krajín, v ktorých začali svoju činnosť. Ich hlavnou úlohou je zbierať biomateriály a študovať pre vlastné účely špecifiká šírenia vírusov a nebezpečných chorôb,“ dodal prezident.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *