Skúsení záhradkári vedia, prečo dávajú zápalky do vody. Ich rastliny to milujú

woda 4a7e74f9e9

Mnohé nenápadné predmety môžu byť v záhrade neoceniteľné. Často si ani neuvedomujeme, koľko dobrého môžu veci priniesť. To je okrem iného prípad obyčajných zápaliek.

Záhradkári ich radi používajú na prípravu rastlinnej potravy. Ako ju pripraviť a čo všetko v sebe zápalky majú?

Ako zo zápaliek pripraviť rastlinnú výživu?

Zápalky sa dajú použiť nielen na zapaľovanie sviečok. Sú cennejšie, ako by sme si mohli myslieť. Nie je to len drevená palička, ale aj hlavička, ktorá obsahuje živiny, ktoré sú pre rastliny cenné.

Hlavička zápalky obsahuje fosfor a síru. Rastliny sa nám za živiny, ktoré obsahujú, poďakujú, a preto ich záhradníci používajú v záhrade. Pomáha rastlinám vypestovať peknú zeleninu a večera, do ktorej pridáme vlastnú „domácu“ zeleninu, chutí lepšie. Síra a fosfor posilňujú koreňový systém, ale to nie je všetko.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Po tejto bylinke siahajú špičkoví kuchári. Zlepšuje chuť mäsa ako nič iné

Zalievanie rastlín živinami pripravenými zo zápaliek spôsobí, že budú dobre pôsobiť proti škodcom. Ako si pripravíte kondicionér zo zápaliek? Je to naozaj jednoduché. Budeme potrebovať vodu a, samozrejme, zápalky.

Ako si pripravíte výživu zo zápaliek?

Do nádoby nalejeme 2 litre vody. Potom môžeme siahnuť po zápalkách. Stačí ich len niekoľko, nemusíme do vody hneď vložiť celé balenie. Zápalky vložíme do vody a počkáme, kým sa hlavičky rozpustia.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Tí lepší záhradkári vedia, na čo použiť šupky z pomaranču v záhrade

V závislosti od farby zápaliek voda nadobudne túto farbu. Hlavičky zápaliek sa rozpustia a potom môžete rastliny zalievať živným roztokom. Tento postup bude dobre fungovať v záhrade, ale zápalky môžete použiť aj na výživu rastlín v kvetináčoch.

Používanie zápaliek ako hnojiva pre črepníky

Zápalkové hlavičky sú užitočné aj v domácnosti. Kondicionérom môžeme zalievať kvety v kvetináčoch alebo zápalky použiť ešte jednoduchším spôsobom. Stačí ich zapichnúť do zeme hlavičkou nadol.

Zápalky nechajte v kvetináči niekoľko dní. Po uplynutí tejto doby môžeme zápalky zo zeminy vybrať. Farebné špičky zápaliek sa rozpustia a uvoľnia cenné rastlinné živiny priamo do pôdy.

One Reply to “Skúsení záhradkári vedia, prečo dávajú zápalky do vody. Ich rastliny to milujú”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *