Slováci ak idete na dovolenku pozor! Takto si zlodeji označujú domy

zlodej dom kradez

Blíži sa očakávaná sezóna letných dovoleniek, ktorá je nielen obdobím pre všetkých podnikateľov v cestovnom ruchu, ale aj pre príslušníkov trochu ľahkovážnej profesie. Zlodeji využívajú situáciu, keď ľudia vo veľkom počte odchádzajú, aby si oddýchli od svojej práce.

Stále veľká hrozba

Samozrejme, po odchode ľudí nemôžu ísť do akcie naslepo. Začínajú pracovať už teraz a vyberajú si domy, ktoré sa oplatí vykradnúť. Ak si vezmeme k ruke štatistiky, je dosť pravdepodobné, že sa to môže týkať aj vás.

Zlodeji potom robia jeden dom za druhým, takže ich majú vopred vytipované. Taktiež si ich vhodne označia pre svoje účely, aby ich mohli lepšie nájsť a uvedomiť si, aké nástrahy alebo príležitosti tam na nich môžu čakať.

Určite si všímajte všetky podivné entity, ktoré sa v týchto dňoch pohybujú v okolí vášho obydlia alebo v susedstve. Pravdou však je, že skutočných profesionálov dnes nerozpoznáte. Pôsobia zdvorilo a budú sa s vami pokojne rozprávať. Potom im nechtiac prezradíte niečo, čo by mohli využiť. Napríklad dátum dovolenky alebo spôsob zabezpečenia domu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Vedeli ste, že existuje aj takýto druh soli, pre telo o veľa zdravší?

Potom si musíte dávať pozor na určité znamenia v okolí vášho domu. Asi si teraz myslíte, že organizované skupiny určite nebudú konať týmto spôsobom, pretože by sa o tom všetci dozvedeli. Nie je to však pravda.

Určite vám pred vchodové dvere nenamaľujú veľké koleso alebo kríž. Ich symboly sú nenápadne ukryté na stenách, väčších kameňoch alebo obrubníkoch. Ak ich nehľadáte, nevšimnete si ich, alebo si pomyslíte, že si ich tam pravdepodobne len nakreslilo nejaké dieťa.

Symboly zlodejov sú veľmi sofistikované a univerzálne. Celý tento cech ich používa ako akýsi posunkový jazyk. Takže je dobré vedieť, čo môžete očakávať.

Keď príde realizácia.

Napríklad taký symbol diamantu označuje prázdny dom, do ktorého sa veľmi ľahko dostanete. Ak uvidíte krížik, je to dlhá cesta, pretože termín vlámania sa blíži a realizácia sa skutočne blíži.

Symbol trojuholníka potom naznačuje, že dom obýva osamelá žena, ktorá môže celú akciu uľahčiť. Kvadratická čiara pre zmenu upozorňuje na prítomnosť psa. Pri domoch, v ktorých je veľký potenciál na výnos v podobe cenností a hotovosti, sa objaví niekoľko malých kruhov. A také grécke písmeno alfa označuje alarm v dome.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Tu je najviac baktérii v kuchyni. Nenapadlo by vás, kde sa ich chytáte

Ak nájdete podobný symbol v okolí domu, máte naozajstný problém. Na druhej strane môžete byť radi, že ste si ho všimli včas. V takom prípade musíte prijať opatrenia, napríklad zvýšiť zabezpečenie domu alebo požiadať niekoho, aby dom počas vašej neprítomnosti strážil.

Čo nerobiť a robiť ak idete na dovolenku?

Určite sa nechváľte na sociálnych sieťach, že ste s celou rodinou na dovolenke. Je to tiež pomôcka pre zlodejov, že váš dom alebo byt bude úplne prázdny.

Skúste odísť z domu tak, aby to vyzeralo, že tam stále niekto je. Poprosiť môžete aj dobrý susedov, ktorým veríte, či známych, aby počas chodili k vám vo večerných hodinách či cez den a vytvorili pocit, že v dome stále niekto je. Možnosť je aj kúpiť kamery či aspoň jednu kameru a prepojiť si ju s mobilným telefónom a sledovať tak z dovolenky, čo sa deje pred vašim pozemkom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *