Slováci našli využitie umývačky. Dávajú do nej topánky

umyvacka riadu topanky

Ak máte doma umývačku riadu, pokojne ju použite a umyte v nej všetko, čo sa dá. A nemusí to byť len riad. Ušetrite čas a zverte umývačke riadu aj predmety, ktoré by vám možno na prvý pohľad nenapadli. Zvládne toho oveľa viac ako len hrnce a príbory.

Tenisky, gumáky, žabky

Umyje vám napríklad topánky, tie, ktoré nie sú kožené. Najmä pri teniskách možno oceníte, že ich nemusíte drhnúť kefou v umývadle. A ak máte deti, pravdepodobne to robíte pomerne často. Do umývačky môžete dať aj svoje crocsy, žabky alebo gumáky.

Umiestnite ich do horného koša a pripevnite ich na stojan otvorenou stranou nahor. Trysky tak majú možnosť striekať vodu priamo do topánok. Nastavte program na nízku teplotu. Je však dôležité, aby ste na spotrebiči vypli funkciu sušenia alebo ukončili program pred jeho spustením. Horúci vzduch rozpustí lepidlo na topánkach. Potom sa môžete tešiť z čistej obuvi. Na vyschnutie ich dajte na vzduch a slnko.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci už toto v Chorvátsku zadarmo robiť nemôžu. Pekne vás to vycucia

Umývačka riadu nie je len na riad

A čo ešte môžete zveriť umývačke riadu? Je toho veľa. Gumové hračky pre vaše deti a domácich miláčikov. Štetce na make-up, ktoré sú po použití plné baktérií a zvyškov oleja. Čisté štetce pomôžu udržať vašu pleť zdravú a bez akné. Kefy a hrebene na vlasy, pokiaľ nie sú drevené alebo zlepené. Taktiež nástroje na manikúru a pedikúru.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nastriekajte na okná a muchy neprídu. Má to každý doma a nevie o tom

Záhradné náradie, ktoré nemá drevené rukoväte, dokonca ani kvetináče. Kuchynské špongie a kefy, silikónové chňapky. Poličky a košíky z chladničky, vázy a dekoratívne keramické kúsky. Malé odpadkové koše a všetky organizéry z pracovného stola.

Kúpeľňové doplnky, ako je mydelnička alebo držiak na zubné kefky. Gumové podložky do vane, ak ich používate, by sa mali umývať v umývačke riadu aspoň raz týždenne. Tiež športové náradie, ako sú rôzne podložky, lopty alebo golfové palice. Vaše kľúče sú tiež ohniskom baktérií. Aj tie môžete dezinfikovať v umývačke riadu, pokiaľ neobsahujú žiadnu elektroniku. Nezabudnite ani na obojky a vodítka vašich zvieracích priateľov.

Toto krátke video vám ukáže, ako umyť topánky v umývačke riadu:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *