Slováci sa chystajú v sobotu rovno do stanového mestečka migrantov v Kútoch

313186337 680475446768064 4484080922160641527 n

Nelegálni migranti z Blízkeho Východu či Afriky sú v týchto dňoch na Slovensku najväčšou tému a kým sme zábery utekajúcich mužov videli len v televízii či na internete, dnes to máme priamo v našich obciach.

V Kútoch pri českých hraniciach postavil štát stanové mestečko, kde musel dodať ďalšie stany, aby mali kde migrantov umiestniť.

Migrantov môžeme vidieť sa potulovať aj pri diaľniciach či videli sme ich spať na ceste priamo v centre Nitry.

Toto nenechali pokojných voličov pronárodných strán a tí organizujú v sobotu 12.novembra 2022 o 10-tej hodine protestnú akciu priamo v stanovom mestečku migrantov v Kútoch pri Železničnej stanici.

Kto za akciou stojí nie je jasné, žiadny oficiálny organizátor sa neprihlásil. Pozvánku zdieľajú väčšinou kotlebovské skupiny a rôzne protivládni aktivisti.

Polícia na svojej stránke však tvrdí, že migranti sú pokojní a vďační za to, čo pre nich štát robí. Do dnešného dňa by malo byť v Kútoch cez 200 migrantov. 1700 migrantov denne utečie maďarských policajtom cez srbsko-maďarskú hranicu smerom na Slovensko. Migranti sa chcú dostať do Nemecka.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Po tejto živine sa paradajky rozrastú ako šialené. Potrebnú ingredienciu máte v kuchyni

Policajný prezident Štefan Hamran bol hosťom v diskusnej relácii Na Rovinu, kde hovoril o horúcej téme migrácie na Slovensku a v krajinách V4.

Hamran sa sťažoval na českú políciu, ktorá vracia vo veľkom migrantov na Slovensko „Česi nazbierajú (migrantov pozn. red.), my ani nevieme, či nám vracajú tých, ktorí prešli cez územie Slovenskej republiky, lebo preberajú aj od Nemcov masívne“ povedal policajný prezident.

To by mohlo znamenať, že Slovensko má na svojom území migrantov, ktorí už boli v Nemecku a tí ich vrátili.

Hamran tvrdí, že aj keď sa Maďarsko snaží zadržať migrantov, nedarí sa im to a denne im prejde 1700 nelegálnych migrantov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pred výsadbou paradajok to hoďte do jamiek. Úroda bude veľmi bohatá

Budapešť však tvrdí, že migrantov, ktorí už prejdú k nám, nebude prijímať naspäť. Hamran hovoril aj o tom, že platí uznesenie Európskeho parlamentu, ktoré tvrdí, že sýrskych utečencov nesmieme vracať naspäť do Sýrie.

Migrantom v pohraničnej obci Kúty pri Českej republike už obec vykopala prívod elektriny, aby im v stanoch mohli kúriť a svietiť.

To vyvolalo vo viacerých občanoch rozhorčenie a kritizujú, že vždy sa nájdu peniaze pre všetkých ale pre Slovákov nie.

Migranti sa nevedia dostať do Českej republiky, kde ich policajti nekompromisne otáčajú naspäť. Slovenská cudzinecká polícia dáva migrantom povolenie na 30 dní na našom území. Migranti sa tak voľne pohybujú bez dozoru.

@mario_vidak

♬ original sound – Mário Vidák

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *