Slovensko má problém s chrípkou: Nosili sme respirátory, nebudovali sme si imunitu, tvrdia lekári

Untitled 5 1

Slovensko v týchto dňoch zažíva obrovský nárast chorých ľudí či detí na školách. Niektoré triedy už prechádzajú na online výučbu.

Podľa oficiálnych čísel sme tento týždeň uzavreli či zastavili výchovno-vzdelávací proces v 47 materských a 37 základných školách.

V hlavnom meste na jednej zo základných škôl majú až 40% chorých žiakov. V triede, kde chodí 24 detí, prišlo tento týždeň iba šesť žiakov. Prechádzajú tak na online výučbu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Lacný liek z lekárne na žltnutie listov uhoriek - chráni pred chorobami a zvyšuje úrodu

Niekoľko škôl je už v Bratislave ale aj po celom Slovensku zatvorených. Riaditelia tvrdia, že nákaza sa prenášala veľmi rýchlo. Deti majú slabú imunitu.

„Takúto sezónu, akú máme teraz sme my pediatri ešte nezažili a to hovoria naozaj moji kolegovia, ktorí sú už mnohí v dôchodkovom veku.“ tvrdí lekárka v reportáž pre televíziu Markíza.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Túto zeleninu zasejte teraz v júni. Na jeseň bude úroda bohatá

Dôvodom má byť to, že deti sa počas pandémie nestretávali s bežnými vírusmi, boli v malých skupinách a nosili sa respirátory.

„Tým sme si tú imunitu nebudovali a nemáme tú dostatočnú odolnosť.“ dodáva slovenská lekárka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *