Šporáky majú špeciálne tlačidlo o ktorom výrobcovia nehovoria. Mali by ste ho však poznať

pexels max rahubovskiy 7535016

Rúra je nepostrádateľným nástrojom v kuchyni, ktorý vám pomôže vytvoriť chutné pokrmy a sladké pečivo. Hoci je tento spotrebič pre mnohých ľudí každodennou súčasťou, málokto vie o jednom malom tajomstve, ktoré rúry skrývajú. Skôr než sa však dostaneme k tejto zaujímavej funkcii, je dobré vedieť, že rúra potrebuje pravidelnú údržbu a čistenie.

Rúru je potrebné pravidelne čistiť

Pri čistení rúry začnime zvnútra. Vyberte rošty a vyčistite ich samostatne. Na vnútorné steny sú vhodné špeciálne čistiace prostriedky, ktoré nastriekajte a nechajte pôsobiť podľa pokynov na obale. Tie účinne odstraňujú usadenú mastnotu a pripáleniny.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ako odstrániť zápach a smrad z domácich zvierat ako sú mačka či pes

Je to tiež šetrné k životnému prostrediu

Ak dávate prednosť ekologickým a lacným riešeniam, vyskúšajte domácu čistiacu zmes. Zmiešajte sódu bikarbónu s vodou a octom v pomere 2:1, aby ste získali účinný a bezpečný čistiaci prostriedok. Túto pastu naneste na steny rúry a nechajte ju pôsobiť. Po určitom čase sa môžu objaviť bublinky, čo je znakom toho, že dochádza k reakcii. Keď bublinky zmiznú, odstráňte sódu vlhkou handričkou.

Nezabudnite na dvierka

Po vykonaní základného čistenia nezabudnite na sklenené dvierka, ktoré môžu byť zdrojom väčšiny nečistôt. Pravidelné čistenie dvierok zabezpečí, že vaše potraviny budú kvalitnejšie a vaše varenie hygienickejšie. Najlepším riešením je predchádzať znečisteniu a piecť pokrmy so zatvoreným vekom vždy, keď je to možné. Ak to však nie je možné, odporúčame čistiť dvierka po každom varení.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Sliepka vám po tomto začnú znášať dvojnásobok vajec

Špeciálne tlačidlo

Mnohé moderné spotrebiče majú špeciálne tlačidlo, ktoré uľahčuje odstránenie alebo demontáž dvierok. To vám umožní vyčistiť aj ťažko prístupné miesta. Tlačidlo nájdete pri západke na spodnej strane dvierok. Odstráňte lištu z hornej časti a vyberte sklo. Použite rovnaký postup čistenia ako pri čistení vnútra rúry a nakoniec ho vyleštite octom alebo čistiacim prostriedkom na okná.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *