Stačí vám kúsok alobalu a rastliny začnú rásť ako divé. Vieme, ako na to

alobal 2

Obyčajný alobal má mnoho využití. Pomáha v domácnosti pri čistení alebo pri kúrení ako odrazka za radiátorom. Možno neviete, aký je účinný pri záhradníčení. Ukážeme vám, ako premeniť obyčajný alobal na aktivátor rastu.

Nielen na odrezky

Po alobale siahame, keď chceme udržať jedlo dlhšie teplé, pri pečení alebo grilovaní. Výborne funguje ako tepelná izolácia, a to aj na väčších plochách. Možno ho použiť aj v záhrade na uľahčenie práce, urýchlenie rastu sadeníc alebo pomoc v boji proti škodcom. Pomocou hliníkovej fólie môžete vytvoriť skvelú svetelnú bariéru, ktorá pomôže sadeniciam rásť.

Box z fólie na sadenice

Sadenice potrebujú počas chladnejších dní viac tepla a vždy im prospieva pobyt na slnku. Pomôže vám, ak si vezmete po ruke balík z fólie. Ak chcete len zvýšiť teplotu vo vnútri nádoby, použite fóliu na dno. Stačí vyložiť kvetináč fóliou, urobiť do neho otvory na odtok vody a pridať zeminu. Rastlina zostane v teple.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Melónové šupky zalejte na niekoľko dní a sledujte, čo sa stane

Pomocou kartónovej škatule môžete pre sadenice vytvoriť slnečný tunel. Vnútorné steny vyložte fóliou a do škatule umiestnite sadenice v kvetináčoch alebo malých kvetináčoch. Fólia bude odrážať slnečné lúče, rastliny budú mať viac svetla a lepšie porastú.

Chráňte rastliny hliníkovou fóliou

Hliníkovú fóliu môžete v záhrade použiť ako ochranu proti slimákom alebo iným škodcom. Pod rastliny rozprestrite listy hliníkovej fólie a zaistite ich kameňmi. Hliníková fólia sťažuje slimákom plazenie. A ak hliníkovou fóliou obalíte kmene malých nových stromčekov, môžete ich ochrániť pred hrabošmi alebo srnkami, ak nemáte oplotený pozemok.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Viete, čo sa deje s vaším telom, keď jete príliš veľa sladkostí? Toto môžu byť príznaky

Ovocné stromy a malé ovocné kríky ochráni hliníková fólia pred náletmi vtákov. Vyberte niekoľko vetvičiek a oviňte ich alobalom alebo rozprestrite pásy alobalu v korune stromu alebo kríka. Lesklé predmety vtáky odradia a tie si vyberú iný cieľ. Vďaka fólii bude tohtoročná úroda chutnejšia a bohatšia, nezabudnite na fóliu v jarných mesiacoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *