Súd oslobodil hudobníka Jaroslava Pagáča spod obžaloby za extrémizmus

pagac

Hudobník Jaroslav Pagáč, ktorý je známy pod umeleckým menom Reborn, bol v utorok oslobodený spod obžaloby pre zločin výroby a rozširovania extrémistických materiálov. Rozhodnutie vyniesol samosudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici, avšak rozhodnutie nie je právoplatné, pretože prokurátor sa odvolal a žiada odňatie slobody vo výmere štyri roky.

Jaroslav Pagáč tvrdí, že obvinenie je vykonštruované a že je nevinný. Jeho obhajca Peter Kupka poukázal na nedostatok preukázania akéhokoľvek úmyslu alebo existencie výkladu daných symbolov ako extrémistického materiálu. Pagáč tvrdí, že symboly, ktoré sa mu prehliadajú, ako napríklad čierne slnko a kolovrat, sú staroslovanské a starogermánske symboly slnka a nie extrémistické.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Vytlačte toto ovocie do vody a pite. Najlepšie hydratujete telo, ktoré bude silné

Pagáča obvinili spolu s ďalšími štyrmi osobami za to, že sa spolčili s cieľom zabezpečenia výroby a rozširovania extrémistických materiálov prostredníctvom internetu na sociálnej sieti. Dve osoby mali zabezpečovať výrobu a potlač rôzneho oblečenia s tematikou pravicového extrémizmu, zatiaľ čo ďalšia osoba mala predávať oblečenie a ďalšie predmety s extrémistickým obsahom. Štvrtá osoba zodpovedala za odosielanie týchto predmetov poštou.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Je to tu! Na Slovensko mieria takéto horúčavy. Tu bude peklo

Nie je to prvý raz, čo sa Pagáč stal terčom súdnych konaní v súvislosti s extrémizmom. Už raz bol odsúdený za extrémizmus a dostal štvorročný trest odňatia slobody, avšak Najvyšší súd SR rozsudok zrušil a vrátil kauzu späť na ŠTS. Pagáč tvrdí, že ho súd odsúdil za extrémistickú skupinu, ktorá však neexistovala, a za výrobu materiálov, ktoré nie sú extrémistické.

2 Replies to “Súd oslobodil hudobníka Jaroslava Pagáča spod obžaloby za extrémizmus

  1. Pre staroslovanské znaky odsúdiť. To máme mať na tričkách symbol zločineckej NATO alebo hviezdičky diktátorskej EÚ?

  2. Komu vadia staré slovanské znaky? To máme mať na tričku hviezdičky diktátorskej EÚ alebo symbol zločineckej NATO?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *