Takto zasaďte cesnak teraz po zime a budete ho mať obrovský

cesnak doma pestovanie

Cesnak môžeme sadiť v dvoch termínoch. Počasie vonku je priaznivé pre prvé práce v záhrade, a to znamená, že sa môžeme pustiť do tvorby sadeníc. Čo by sme mali urobiť, aby mal cesnak obrovské hlavy?

Načasovanie výsadby závisí predovšetkým od toho, aká je vonku teplota. Keď už strúčiky zasadíte do zeme, musíte sa postarať o ich správne hnojenie. Pozrite si, čo robiť, aby cesnak krásne rástol.

Kedy sadiť cesnak?

Lahodný a zdravý cesnak z vlastnej záhrady sa dá len ťažko porovnať s tým, ktorý nájdete v obchodoch. Môžeme ho sadiť skoro na jar alebo na jeseň. Všetko závisí od toho, kedy chceme úrodu zbierať.

Na jar sadíme cesnak v marci až apríli, hoci ak je dobré počasie, môžeme dať strúčiky do zeme už v druhej polovici februára. Pred výsadbou by sme mali hlavičky dôkladne skontrolovať a zbaviť sa všetkých poškodených.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Babička prezradila, čo vysadiť pri čučoriedkach. Budete mať najlepšiu úrodu

Mali by sme sledovať načasovanie výsadby cesnaku. V opačnom prípade budú cibuľky malé. Čo by sme mali urobiť, aby vyrástli gigantické? V prvom rade musíme cesnak zasadiť v správnom čase. Ďalšou otázkou je správne hnojenie.

To zabezpečí, že cesnak bude gigantický

V prvom rade musíme pamätať na to, aby sme cesnak zasadili dostatočne skoro. Pôda by mala byť humusovitá a úrodná. Cesnaku sa dobre darí v hlinito-piesočnatej pôde. Je veľmi dôležité pamätať na striedanie plodín.

Obrovské hlavy zabezpečí správne hnojenie. Na jeseň by sme mali pôdu prihnojiť hnojivom bohatým na draslík a fosfor. Ideálne sú na to banánové šupky. Na jar musíme zabezpečiť dostatok dusíka.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Po tejto bylinke siahajú špičkoví kuchári. Zlepšuje chuť mäsa ako nič iné

Na jarné hnojenie môžeme použiť obyčajnú potravinársku želatínu. Lyžicu želatíny rozpustíme v pohári teplej vody. Keď sa prášok úplne rozpustí, zmes zriedime ďalšími 3 pohármi vody a cesnak zalejeme.

Čo zasadiť vedľa cesnaku?

Cesnak má tiež značné nároky, pokiaľ ide o vodu. Mali by sme na to myslieť a plodinu pravidelne zalievať. Takto budeme mať bohatú úrodu a čoskoro aj obrovské hlavy.

Vedľa cesnaku môžete zasadiť bylinky, ale oveľa vhodnejšie sú jahody. Hlavičky cesnaku odradia škodcov, zatiaľ čo jahody spôsobia, že hlavičky budú tento rok ešte väčšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *