Toto je potrebné urobiť vo februári s hortenziami a celým záhonom

hortenzie

Už čoskoro sa v záhradách objavia prvé kvety. Vonku sa otepľuje, takže sa môžeme pustiť do upratovania. Čaká nás veľa práce. Skorá jar je ideálny čas na strihanie hortenzií.

Často sa rozhodujeme o strihaní hortenzií na jeseň pred nástupom zimy. Oveľa lepším riešením je však ponechať kvitnúce kvetenstvo na kríkoch. Zistite, ako správne strihať hortenzie.

Kedy prerezávať hortenzie?

Strihanie hortenzií na jeseň je riskantné. Ak sa rozhodnete skrátiť výhonky príliš skoro, je možné, že rastline vyrastú nové výhonky. Ak sa tak stane, môžu premrznúť.

Oveľa lepším riešením je ponechať hortenziu spolu s kvetenstvami a o strihanie výhonkov sa postarať skoro na jar. To rastlinu povzbudí k rastu a kvitnutiu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Chorváti zavádzajú prísne pravidlá na cestách. Ak idete autom, toto si prečítajte

Rezom hortenzie po zime sa môžete zbaviť aj poškodených a chorých výhonkov. Ako to však urobiť správne? Hubert Lamanski vo svojom najnovšom videu na YouTube ukázal, čo robí so záhonom po zime.

Ako správne zastrihávať hortenzie?

Keď sa vonku oteplí, môžeme pomaly začať s upratovaním záhrady. Hortenzie môžeme bezpečne strihať aj vo februári, ak ráno prestali mrazy. Najneskôr by sa to malo urobiť v marci.

Na jar by sa hortenzie mali výrazne skrátiť. Mali by sa skrátiť do výšky približne 20 cm od zeme. Nie sú to však jediné rastliny, ktoré si v tomto ročnom období vyžadujú našu pozornosť. Aj ostatné rastliny by sa mali prerezávať.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vyrobíte si to hnojivo sami. Kvety vám budú doma rásť ako divé

Starostlivosť o záhony vo februári

Hubert Lamanski upozorňuje, že nielen hortenzie si vo februári vyžadujú našu pozornosť. Okrem iného sa musíme postarať aj o trávnik. Oplatí sa odstrániť prebytočné lístie a konáre. Okrem toho sa môžeme postarať o vápnenie.

Mali by sme sa presunúť aj na kvetinové záhony. Tu zastrihávame hortenzie, ale to nie je všetko. Vo februári môžeme záhony vyčistiť a ostrihať okrasné trávy. Dôležité je, aby sa už nevyskytli žiadne mrazy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *