Trik, ako zistíte, ktorý melón je dokonalý. Takto na neho ťuknite

pexels yan krukau 5216257

Poznáte ten pocit, keď vás po rozkrojení melóna privíta bledá dužina, ktorá nechutí ako nič? Jesť takéto ovocie už nie je taký pôžitok a ľutujeme peniaze, ktoré sme zaň minuli. Ak nechcete, aby sa vám táto situácia stala druhýkrát, musíte sa naučiť, ako si vybrať dokonalé ovocie z regálov v obchode. Nemusíte byť odborník, aby ste spoznali dobrý melón, stačí sa naň trochu pozrieť.

Mnohí z nás by povedali, že len rozpolené čiastočky melóna nám môžu prezradiť, ako chutí. Čo však v prípade, že v obchode ponúkajú len celé ovocie?

V takejto situácii musíte využiť svoje všeobecné znalosti a posúdiť stav šupky zvonka, pretože práve tá nám povie celú pravdu. Verili by ste, že existujú až štyri triky, ktoré musíte použiť, aby bol melón po rozkrojení sladký a šťavnatý?

Ako zistíte, či je melón sladký a šťavnatý?

  • Začnime tým, čo vidíte na prvý pohľad – jasne žltou škvrnou na šupke. Toto zafarbenie je veľmi dôležitým prvkom, ktorý nám prezradí, či ovocie dozrievalo dostatočne dlho. Pestovatelia majú nepríjemný zvyk zbierať ovocie, ktoré dozrelo až počas prepravy, a preto už nie je také chutné ako ovocie, ktoré sa kúpalo na slnku. Ak teda vidíte veľkú žltú škvrnu, je to dobré znamenie!
  • Keď máme prvý bod za sebou, je čas melón trochu pootočiť a pozrieť sa na jeho stopku. Opäť venujte pozornosť farbe danej škvrny – mala by byť tmavohnedá. Ak je žltá alebo – hrôza – zelená, znamená to, že plod bol predčasne odtrhnutý.
  • Ďalšia metóda je trochu zábavná, ale veľmi účinná. Poklepte na kôru ovocia a pozorne počúvajte zvuk, ktorý vydáva. Ak máte dojem, že melón je dutý – to je dobré znamenie! Ovocie plné šťavnatej dužiny vám dáva tento pocit.
  • Posledná vec, ktorú môžete urobiť, je stlačiť melón. Samozrejme, robte to s určitou jemnosťou, aby ste sa vyhli prasknutiu ovocia. Dobrý melón sa pod vašimi prstami mierne ohne, ale zároveň by mal klásť určitý odpor. Tvrdé plody, ktoré sa nepohnú, neveštia nič dobré.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slováci v roku 2024 bude cena za plyn astronomická. Toto niektoré rodiny položí

Už viete, ako rozpoznať dobrý melón. S kúpou neotáľajte

Vďaka každému z týchto tipov budete pri výbere správneho ovocia oveľa istejší. Veď nikto z nás nerád míňa peniaze na výrobok, ktorý nespĺňa naše očakávania. Sezóna melónov v Poľsku je veľmi krátka, takže za niekoľko týždňov bude mimoriadne ťažké nájsť dokonalé ovocie. Je lepšie využiť príležitosť teraz, keď je ovocie naozaj kvalitné a jeho cena vás nevyrazí z miery.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slováci možno o pár dní nekúpia chlieb ani iné pečivo. Toto je dôvod

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *