Trik na príjemnú vôňu v aute, ktorý by mal v lete poznať každý vodič

car 1281640 1920

Každý by chcel vo svojom aute cítiť len príjemnú vôňu, ale v skutočnosti to často nefunguje tak dobre. Ukážeme vám jednoduchý trik, ktorý zabezpečí, že vaše vozidlo bude vždy znova príjemne voňať. Je to ľahšie dosiahnuť, ako si myslíte.

Odkiaľ pochádzajú nepríjemné pachy v aute?

Zdrojom nepríjemných pachov v aute sú najčastejšie zanedbané časti klimatizácie a/alebo ventilačného systému. Vírusy, plesne, baktérie a najrôznejšie nečistoty a zvyšky sa často zhromažďujú na takzvanom výparníku našej klimatizácie, ako aj na vetracích otvoroch ventilátora.

Keď sa ich na jednom mieste nahromadí veľké množstvo, dochádza k reakciám, v dôsledku ktorých sa z týchto miest často začnú šíriť nepríjemné pachy. Preto je potrebné z času na čas vyčistiť oba systémy. Špeciálne súpravy na tento účel by ste mali nájsť na mnohých čerpacích staniciach a v špecializovaných predajniach. A v závažnejších prípadoch môžete vždy využiť služby autoservisu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zamrazte zakysanú smotanu. Je to trik skúsenej kuchárky

Niekedy je zdrojom nepríjemného zápachu aj zabudovaný popolník, ktorý by sa mal pravidelne vyprázdňovať a z času na čas aj čistiť.

Čo môžete urobiť, aby vaše auto príjemne voňalo? Použite tento jednoduchý trik

Ak chcete, aby vaše auto vždy príjemne voňalo, oplatí sa použiť jednoduchý trik, ktorý vám teraz ukážeme. Všetko, čo potrebujete, je esenciálny olej s vôňou spojenou so sviežosťou (alebo jednoducho vôňa, ktorú máte radi) a drevená svorka – taká, akú používate na pranie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Uvarte zemiaky bleskovo rýchlo. Trik sa stal hitom internetu

Je veľmi dôležité, aby spona bola naozaj drevená a nie plastová (tá nebude absorbovať žiadny tekutý produkt). Začnite tým, že na sponu nanesiete niekoľko kvapiek esenciálneho oleja.

Chvíľu počkajte, kým sa všetka látka vsiakne do materiálu. Potom choďte do auta a pripnite jednu olejom nasiaknutú sponu na každý vetrací otvor vo vašom vozidle. Takto sa hneď po naštartovaní a zapnutí ventilátorov príjemná vôňa rozvonia po celom jeho interiéri.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *