Tu je patent, ako urýchliť dozrievanie papriky doma

pexels nick collins 1274613

Domáca zeleninová záhrada má veľmi veľa výhod. Zberáte vlastnú úrodu, ktorá nebola postriekaná pesticídmi. Prečítajte si náš tip, ako urýchliť dozrievanie papriky.

Farebné a chrumkavé papriky sú ideálnou zeleninou do šalátov alebo kúr. Najlepšie chutí z vlastného pestovania. Ak si chcete vychutnať jej chuť, poradíme vám, ako sa o ňu správne starať, aby zdravo rástla.

Pestovanie papriky doma

Paprika je veľmi zdravá a obľúbená zelenina. Bez nej by dusené jedlá, šaláty, grilované jedlá, sendviče alebo omáčky neboli také chutné. Najmä pálivé odrody dodávajú jedlám charakter. Papriky sa dajú ľahko pestovať v kvetináčoch alebo debničkách. Takto máme neustále prístup k čerstvej zelenine, ktorá nie je postriekaná chemikáliami. Žiaľ, pri paprike kupovanej v obchode, najmä tej dovážanej zo zahraničia, si tým nemôžeme byť istí. Papriky sa pestujú priamo zo sadeníc.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Trik ako olúpať celý cesnak za 20 sekúnd

Má rada slnečné stanovištia a teplota na rast by nemala presiahnuť 19 až 27 stupňov Celzia. Okrem toho musíte sledovať, či teplota neklesne pod 14 stupňov Celzia. Paprika nie je odolná voči mrazu. Pôda by mala byť úrodná s pH 6,0 – 6,8. Počas horúčav je potrebné papriky zalievať dvakrát denne – najlepšie ráno a večer. Na druhej strane raz za 1 – 2 týždne aplikujte ťažké minerálne a viaczložkové hnojivá.

Ako urýchliť dozrievanie papriky?

Sme veľkí milovníci papriky! Radi ich konzumujeme na mnoho rôznych spôsobov. Často ich používame na prípravu nátierok na sendviče alebo omáčok. A na večierkoch kraľujú papriky plnené rôznym mäsom, zeleninou a syrom. Nedávno sme tiež našli spôsob, ako urýchliť dozrievanie tejto zeleniny. Je to jednoduchý trik s naozaj nádhernými výsledkami.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Toto je potrebné urobiť vo februári s hortenziami a celým záhonom

Pretože, ako viete, niekedy sa stane, že v obchode kúpite papriku, ktorá ešte nie je úplne vhodná na konzumáciu. Všetko, čo budete potrebovať, je papierové vrecko. Papriky do neho vložte a potom ho odložte na teplé a suché miesto. Takto rýchlejšie získajú intenzívnu farbu a pevnosť. Pre lepší výsledok môžete do vrecka vložiť aj kúsok banánu. Prečo? Pretože plyn, ktorý uvoľňuje, spôsobí, že papriky dozrejú za krátky čas!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *