Ukrajinci nás obohacujú a pomáhajú našej ekonomike, tvrdí Hegerov Úrad vlády

heger 1120x710 1

Úrady vlády, ktorému šéfuje dočasný premiér Eduard Heger na sociálnej sieti uverejnil informácie o tom, že Ukrajinci pomáhajú Slovensku a našej ekonomike.

„Ukrajina už rok čelí invázii ruských agresorov a Slovensko sa stalo domovom pre mnoho Ukrajiniek a Ukrajincov, ktorí museli opustiť svoje domovy. Buďme na seba hrdí: sme Ukrajine dobrým susedom a naša ochota pomáhať neutícha ani po roku.

Za našu ochotu pomôcť sme boli odmenení posilnením našej obrany, modernizáciou obranných systémov či prínosom utečencov, ktorí nás obohacujú. Podľa analýzy, ktorú vypracoval Inštitút finančnej politiky ministerstva financií, zamestnaní Ukrajinci a Ukrajinky prispievajú k rastu našej ekonomiky.“ píše sa úvode stanoviska.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Dajte kartón do koša na odpadky a vyriešte nechutný problém

„Analýza ukazuje, že obsadzujú pracovné pozície, ktoré sa Slovensku dlhodobo nedaria obsadiť. Od začiatku invázie sa na Slovensku zamestnalo 15-tisíc Ukrajincov a Ukrajiniek, a v tomto roku môže pribudnúť ďalších 5-tisíc. Príchodom Ukrajincov na slovenský trh práce sa ale celkové voľné pracovné miesta nezaplnia ani na polovicu. Zamestnaní Ukrajinci nám prinesú tiež financie do štátnej pokladnice vo forme daní a odvodov, čo bude mať dlhodobo pozitívny vplyv na naše verejné financie.“ píše sa ďalej.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Viete, čo sa deje s vaším telom, keď jete príliš veľa sladkostí? Toto môžu byť príznaky

„Je neodškriepiteľné, že Ukrajinci a Ukrajinky by dali všetko za to, aby mohli žiť a pracovať slobodne a v mieri vo vlastnej krajine. Mnohí z nich za tieto ciele platia vlastnými životmi. Aj po roku invázie je preto dôležité, aby sme im pomáhali vytlačiť ruských agresorov z ich domoviny.“ dodáva Úrad vlády v závere.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *