Ukrajinka našla spôsob, ako sušiť oblečenie v klasickej práčke bez sušičky

washing machine 2668472 1920 1

Práčka je logicky určená prioritne na pranie bielizne. Ak potrebujete ďalšie funkcie, ako je sušenie, budete si musieť zaobstarať sušičku alebo bubnovú sušičku. Takto uvažuje veľa ľudí a osobne som si to myslel aj ja, ale prakticky každá moderná práčka vám pomôže aj so sušením bielizne, čo je naozaj veľká pomoc. Je prekvapujúce, že sa o tom veľa nehovorí.

Ak stále riešite ten istý problém, keď bielizeň len tak vyberiete z práčky, keď je vonku škaredo a nemáte doma sušičku, tento trik vám zaručene pomôže. Rozhodne nesušte bielizeň na radiátoroch, pretože tým len poškodíte vlákna oblečenia, budete mať v byte zlý vzduch a neúmerne zvýšite spotrebu energie.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Jedna z najzdravších druhov zeleniny na svete. Slováci sa jej vyhýbajú

V takomto čase je najlepšie využiť funkciu sušenia vašej práčky, o ktorej ste pravdepodobne ešte nepočuli. Ale pozor, aby ste sušičku hneď nevyhodili, nie je to predsa len úplná náhrada. Ak ju však nemáte, je to naozaj záchrana. Je to jednoduchý spôsob, ako vysušiť niekoľko kusov bielizne. Skrátka, nebojte sa využiť svoju práčku naplno, pretože vás možno prekvapia všetky funkcie, ktoré má.

Trik spočíva v použití uteráka. Vezmite mokrý kus bielizne, vložte ho do práčky a potom do nej vložte suchý, čistý uterák, ideálne taký, ktorý má veľkú savosť. Potom zapnite program odstreďovania na maximálne otáčky. Po skončení zistíte, že kus bielizne je suchý, pretože uterák absorboval väčšinu vody.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Podľa tejto veci zistíte, či kupujete chutné pomaranče

Je to rozhodne oveľa lepší spôsob, ako sa narýchlo pokúšať vysušiť bielizeň na ohrievači. V takom prípade sa vaše účty za teplo výrazne zvýšia, pretože sa z veľkej časti absorbuje do oblečenia a neprejde ďalej do bytu. Sušenie na radiátoroch potom tiež vedie k poškodeniu kusov oblečenia. Budete ich potom musieť oveľa častejšie vymieňať, čo je škoda.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *