Ukrajinka ukázala trik, ako rýchlo vysuší oblečenie vybraté z práčky

susenie oblecenia

Niekedy sa v živote dostaneme do situácie, keď potrebujeme, aby naša bielizeň uschla čo najrýchlejšie. Napríklad, keď sa dieťa pomočí alebo pozvracia obliečky, alebo keď sa potrebujeme na poslednú chvíľu zbaliť na dovolenku. Existujú spôsoby, ako zabezpečiť čo najrýchlejšie usušenie bielizne, aj keď nemáte sušičku. Ak ju totiž máte, určite ju použite.

Perte rýchlo, perte inteligentne

Ak sa s praním ponáhľate, vyberte si najkratší a najefektívnejší prací cyklus, aby ste boli hotoví do hodiny, najlepšie do pol hodiny. Keď práčka zapípa, nebežíme vyťahovať oblečenie, nech sa deje čokoľvek. Bežíme pridať ešte jeden cyklus odstreďovania, aby bola bielizeň čo najsuchšia. Vo všeobecnosti je skvelým zvykom nastaviť práčku na skoré ráno, po skončení prania ju pred odchodom do práce zavesiť a večer už len pozbierať suchú bielizeň.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Stačí toto jedno ovocie v dome a pavúky budú utekať ako o život

Ručné sušenie

Môžete vyskúšať aj trik, ktorý používali naše mamy a staré mamy, keď prali svetre a pančuchy ručne vo vani. Keď vyberiete oblečenie z práčky, rozložte ho na uterák, zrolujte ho do neho a vyžmýkajte.

Teplo a vzduch

Bielizeň rovnomerne rozložte na sušiak, ktorý umiestnite pod, vedľa alebo nad zdroj tepla. Zdrojom tepla môže byť slnko, radiátor alebo aj kotol. Pri vešaní dbajte na to, aby mal každý kus oblečenia okolo seba dostatok priestoru, pretože ak bude natlačený na sebe, bude sa sušiť pomalšie.

Tam, kde prúdi vzduch, sa oblečenie suší ľahko. Preto ich v prípade dobrého počasia dávame sušiť von a v prípade zlého počasia v blízkosti otvoreného okna. Ideálne je otvoriť okná na opačnej strane bytu, čím vytvoríme prievan. Ak nič z uvedeného nie je možné, pomôže ventilátor. Umiestnite ho do blízkosti sušičky bielizne a zapnite ho.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nalejte túto vec z kuchyni do práčky a bude prať ako nová bez zápachu

Kde doma (ne)sušiť?

Aby bolo sušenie bielizne čo najefektívnejšie, možno budete musieť začať sušiť v inej miestnosti, než v ktorej ste sušili doteraz. Väčšia kúpeľňa v rodinnom dome so zapnutým kúrením a otvoreným oknom môže byť takmer ideálna, zatiaľ čo v paneláku sa oblečenie nebude sušiť tak rýchlo. Radšej sa vyhnite pivnici, je tam príliš vlhko aj samostatne. Najlepšie je, ak si vyberiete dostatočne priestrannú miestnosť orientovanú na juh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *