Ukrajinskí poslanci si nakúpili luxusné autá za desiatky miliónov dolárov

Untitled 7

Od začiatku vojny s Ruskom ukrajinskí poslanci nakúpili nové vozidlá za takmer 1,3 milióna dolárov. Informovala o tom ukrajinská investigatívna webová stránka Bihus.info, ktorá dodala, že mnohí z politikov zaregistrovali autá, ktoré si kúpili od 24. februára minulého roka, na svojich príbuzných.

V septembri minulého roka si Iryna Allachverdijevová z vládnucej frakcie Sluha ľudu kúpila Mercedes-Benz S500L vyrobený v roku 2021 za 4,4 milióna hrivien. Tvrdila, že auto ju stálo len jeden milión hrivien. Medzitým ju protikorupčná agentúra NABU vyšetruje pre podozrivý dar vo výške 20 miliónov hrivien.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Odhalili dokumenty: Ak začne jadrová vojna, toto mesto to schytá ako prvé

Podľa novinárov si iný poslanec vládnej strany Jevhen Brahar nechal napísať nové auto Mercedes-Benz G63 AMG na meno svojho syna. Novinári tiež zistili, že politik používa aj vozidlo BMW X5M za 169-tisíc dolárov , ktoré tiež zaregistroval na svojho syna.

Opozícia sa však zaujíma aj o luxusné vozidlá. Suto Mamoyan zo zrušenej proruskej frakcie Opozičná platforma za život jazdil do parlamentu na Rolls-Royce Cullinan a vlani v júni nechal prepísať LX500d za 123 000 dolárov na svojho príbuzného.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Odhalili dokumenty: Ak začne jadrová vojna, toto mesto to schytá ako prvé

V posledných dňoch prišlo o svoje funkcie niekoľko vysokých úradníkov pre obvinenia z korupcie. V novom rebríčku Transparency International (TI), ktorý hodnotí korupciu v 180 krajinách a regiónoch, si Ukrajina polepšila zo 122. na 116. miesto. Pre porovnanie, Rusko je v súčasnosti podľa TI na 137. mieste a Česká republika na 41. mieste.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *