Uniklo video, ako transsexuál vyzabíjal deti a učiteľov v americkej základnej škole

transsexual amerika vrazda skola

Na videu vidíme, ako 28 ročný transsexuál, ktorý sa identifikoval ako žena, prišiel na základnú školu s útočnou automatickou puškou a vraždil.

Strelkyňa, ktorá sa narodila ako muž, vystrieľala tri 9 ročné deti a troch učiteľov.

Polícia v pondelok identifikovala osobu obvinenú zo streľby na základnej škole v Nashville v štáte Tennessee ako 28-ročnú Audrey Haleovú.

Policajný zbor mesta Nashville (MNPD) v pondelok potvrdil, že v pondelok popoludní boli v súkromnej kresťanskej škole Covenant School v Nashville smrteľne postrelení traja dospelí a tri deti.

Podľa polície sa útočník dostal do súkromnej školy Covenant School bočným vchodom po tom, čo otvoril dvere streľbou. Bola ozbrojená dvoma „puškami útočného typu“ a ručnou strelnou zbraňou. Bola tiež vybavená podrobným plánom školy a zanechala po sebe manifest, uviedol policajný náčelník John Drake po prehliadke domu páchateľky. Polícia tam našla mapu prístupov k škole aj manifest „s niekoľkými poznámkami“.

Tri deti – všetky vo veku deväť rokov – boli so strelnými zraneniami prevezené do detskej nemocnice Monroe Carell vo Vanderbilte. Hovorca nemocnice neskôr oznámil, že lekárom sa nepodarilo zachrániť ich životy.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Odhalili dokumenty: Ak začne jadrová vojna, toto mesto to schytá ako prvé

Polícia tiež oznámila smrť troch zamestnancov vo veku 60 až 61 rokov vrátane riaditeľky školy Katherine Kooneovej, ktorá viedla školu s približne 200 žiakmi a 50 zamestnancami od júla 2016, uviedla agentúra AP.

Po streľbe mnohí vysokopostavení konzervatívci špekulovali, že strelec mohol byť transsexuál, ale iní kritizovali zameranie na Haleovu rodovú identitu a tvrdili, že tento faktor nie je nevyhnutne relevantný pre streľbu.

Šéf nashvillskej polície John Drake sa v pondelok večer na tlačovej konferencii vyjadril k internetovým špekuláciám o Haleovej rodovej identite.

„Áno, považuje sa za transrodovú,“ povedal Drake.

Počas tlačovej konferencie sa reportér Drakea opýtal, či sa polícia domnieva, že Haleova identita súvisí s týmto zločinom.

„To vám môžeme poskytnúť neskôr. Existuje na to určitá teória. Prešetrujeme všetky stopy,“ povedal Drake a dodal, že polícia skúma manifest a mapu súvisiace s incidentom. Povedal, že polícia naďalej skúma možnú teóriu o streľbe, ale verejne nezverejnila žiadny motív.

Drake povedal, že polícia sa domnieva, že Hale predtým navštevoval túto školu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Odhalili dokumenty: Ak začne jadrová vojna, toto mesto to schytá ako prvé

„Podľa mojich prvotných zistení… v istom období bola študentkou tejto školy, ale nie je isté, v ktorom ročníku, to všetko. Ale to je to, čo mi bolo zatiaľ povedané,“ povedal.

Viac informácií o Haleovej identite nebolo v pondelok popoludní bezprostredne známych.

Polícia identifikovala aj obete streľby, ktorými sú 9-ročné deti Evelyn Dieckhausová, Hallie Scruggsová a William Kinney. Dospelé obete boli identifikované ako 61-ročná Cynthia Peaková, 60-ročná Katherine Koonceová a 61-ročný Mike Hill.

Polícia potvrdila, že Hale mal v držbe dve útočné pušky a jednu ručnú zbraň.

Riaditeľ MNPD pre styk s médiami Don Aaron na predchádzajúcej tlačovej konferencii uviedol, že polícia dostala hlásenie o „aktívnom strelcovi“ v Covenant School približne o 10:13. Polícia strelca zasiahla a ten bol o 10:27 mŕtvy, povedal Aaron.

Pred pondelkovou streľbou sa podľa Everytown Research and Policy tento rok na školách v USA odohralo 33 prípadov streľby. Spomedzi nich bolo zranených najmenej 25 ľudí a osem bolo zabitých, uviedla organizácia. V minulom roku došlo k 177 prípadom streľby na školských pozemkoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *