Urobte to pred príchodom jari, inak nebudete mať v lete žiadne čerešne

ceresne

Tešíte sa na leto a chutné čerešne priamo zo záhrady? Ak áno, je tu jedna veľmi dôležitá procedúra, na ktorú by ste nemali zabudnúť práve teraz. Ovplyvní to množstvo plodov v tomto roku.

Pre bohaté plodenie potrebujú rastliny v záhrade správnu starostlivosť. Keď na ne zabúdame, čerešní je každý rok menej a menej. Uistite sa, že sa o svoje ovocné stromy staráte správne.

Ako sa staráte o čerešne?

Zima sa začala odpúšťať a my môžeme privítať skorú jar. Pomaly je čas vyjsť do záhrady a postarať sa o rastliny. Osobitnú pozornosť by ste v tomto ročnom období mali venovať ovocným stromom. Ako sa staráte o čerešne?

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Poznáte túto odrodu cibule, ktorá rastie až do výšky 70cm? Správny záhradkár by mal

Zvyčajne najväčšiu pozornosť venujeme čerešni po odkvitnutí plodov. Vtedy vykonávame tzv. prerezávanie, pričom sa pozrieme na konáre a odstránime tie, ktoré tento rok nepriniesli ovocie.

Oveľa dôležitejší je zimný rez, ktorý sa vykonáva skoro na jar. Vďaka nemu sa stromy stanú plodnými. Ako to urobiť, aby boli tohtoročné čerešne plné plodov?

Prečo by ste mali čerešne po zime prerezávať?

Po zime sa môžeme pustiť do rezu ovocných stromov. Zimný rez sa vykonáva vo februári alebo najneskôr v marci. Tým sa koruna zbaví chorých a poškodených konárov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ak sadíte strom, toto musíte dať pod neho, inak vám prestane rásť

Orezaním čerešne sa koruna zoštíhli a strom bude hojnejšie plodiť. Je to tiež ideálny čas na dodanie koruny správneho tvaru. Ako prerezávať stromy po zime?

Ako striháte čerešne na jar?

Vyberte si správny deň na prerezávanie čerešní. Orezávajte počas slnečného dňa a používajte vydezinfikované nástroje. Na menšie výhonky môžete použiť záhradnícke nožnice.

Ak chcete skrátiť hrubšie konáre, najlepšie je použiť pílu. Predovšetkým odstráňte suché výhonky, pretože tie tento rok určite neprinesú ovocie. Okrem toho by sme mali odstrániť „vlky“, t. j. mladé výhonky, ktoré rastú smerom nahor naozaj rýchlo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *