• 28 septembra, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Už aj Rakúšania zavádzajú kontroly na slovenských hraniciach. Toto má byť najväčšia utečenecká kríza a náš minister nič!

Už aj Rakúšania zavádzajú kontroly na slovenských hraniciach. Toto má byť najväčšia utečenecká kríza a náš minister nič!

Rakúsko od polnoci zavádza kontroly na hraniciach so Slovenskom, informoval minister vnútra Gerhard Karner (ÖVP). Rezort opatrenia zdôvodnil pretrvávajúcimi problémami s pašerákmi ľudí a tiež je to reakcia na zavedenie hraničných kontrol medzi Českom a Slovenskom (foto: ilustračné rok 2015)

„Musíme byť rýchlejší ako prevádzači,“ uviedol Karner. Minister pripomenul, že na hraniciach s Maďarskom a Slovinskom fungujú už rozsiahle opatrenia. „Teraz bude polícia kontrolovať aj na hraniciach so Slovenskom. Dôraz zostáva kladený na boj proti organizovanému pašovaniu migrantov,“ uviedlo ministerstvo vo vyhlásení.

Rakúsko sa od začiatku tohto roka stretáva s náporom migrantov. Za prvých osem mesiacov tohto roku požiadalo v alpskej krajine 56 149 osôb o azyl. Do tejto štatistiky nie sú zahrnutí vojnoví utečenci z Ukrajiny, upozornil denník Kronen Zeitung. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka je to nárast o 195 percent.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nevyhadzujte bublinkovú fóliu. Pred zimou sa vám bude veľmi hodiť

Najsilnejšou skupinou žiadateľov o azyl sú migranti z Indie, Pakistanu, Maroka a Tuniska. Do konca roka sa očakáva, že sa migračná vlna zintenzívni a počty utečencov prekonajú situáciu z utečeneckej krízy roku 2015.

Česko zaviedlo kontroly na hraniciach so Slovenskom od stredy. Zatiaľ budú trvať do 8. októbra.

Kontroly budú na 27 bývalých hraničných priechodoch. Na iných miestach nebude možné hranice prekračovať, policajti budú strážiť aj takzvanú zelenú hranicu. Výnimku majú mať poľnohospodári, lesníci, poľovníci či rybári pri výkone svojej práce v „bezprostrednom pohraničí“.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Veľa ľudí si to pridáva do kávy, ale nemalo by. Veľmi to škodí telu
Migranti v roku 2015 na Slovinsko-Rakúskej hranici

Kabinet krok zdôvodnil neutešenou situáciou v oblasti migrácie. „Počet záchytov migrantov je pomerne vysoký. Keby sme nezaviedli ako vláda žiadne opatrenie, nijako to nebude riešiť situáciu obcí okolo hraníc, bolo by to nezodpovedné,“ uviedol šéf českej diplomacie Jan Lipavský (Piráti). Podľa neho sa čísla blížia tým z roku 2015.

Okrem Čechov zavádza kontrolu na našich hraniciach už aj Rakúsko. To je vizitka práce nášho ministerstva vnútra a ochrany Slovenska a EÚ pred nelegálnou imigráciou.“ napísala bývalá ministerka vnútra Denisa Saková.

Keď si však otvoríte facebookový profil aktuálneho ministra vnútra Romana Mikulca, neuvidíte tam nič, čo by nasvedčovalo tomuto vážnemu stavu.

Podobné články

Vytvorte si toto doma z alobalu a ušetríte stovky ročne na kúrení

Vytvorte si toto doma z alobalu…

Tohtoročná vykurovacia sezóna nebude patriť k…
Toto predávali Slovákom v známych reťazcoch. Špina, hmyz aj salmonela v mäse

Toto predávali Slovákom v známych reťazcoch.…

V posledných týždňoch zasiahli štátni potravinoví…
Ak zjete toto jedlo pred spaním, veľmi ťažko zaspíte

Ak zjete toto jedlo pred spaním,…

Predpokladá sa, že posledné jedlo by…
Čistenie okien nebolo nikdy také jednoduché. Tento trik odstráni šmuhy za pár sekúnd

Čistenie okien nebolo nikdy také jednoduché.…

Čistenie okien nepatrí medzi najobľúbenejšie činnosti…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *