Už je to veľmi zlé! Bystričania venčia psov rovno s medveďmi. Aha, ako blízko stretli medveďa

medved slovensko

Obyvateľky Banskej Bystrice zažili nečakané a nebezpečné stretnutie v obľúbenom dubovom lese, kde sa nachádza ohnisko s hojdačkou. Večer narazili na medveďa, čo ich prinútilo dať ostatným upozornenie.

Stretnutie s divokou zverou

Podľa vyjadrenia jednej z obyvateliek sa nebezpečná situácia odohrala v blízkosti začiatku Pršianskej ulice, v obľúbenom lese v Banskej Bystrici. „Dnes večer sme stretli medveďa po ľavej strane cesty. Boli sme asi 20 metrov od prvého domu,“ opísala žena svoj zážitok.

Nepokojné správanie psa

Zaujímavosťou je, že pes, ktorého jedna z obyvateľiek venčila, sa správal celkom nezvyčajne. „Pes sa celú dobu správal divne a upozorňoval nás na niečo nezvyčajné. Vtedy sme však nevedeli, čo nás čaká,“ povedala žena s úsmevom.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Skúsený záhradkár prezradil, ako využiť starý chlieb v záhrade. Je to zázrak

Medveď na pozore

Obyvateľky si nakoniec všimli veľkého, krásneho hnedého medveďa na diaľku, asi 20 metrov od nich. „Medveď nás spozoroval skôr, než sme si ho všimli my. Mal nás na očiach celú dobu,“ uviedla jedna z žien. Našťastie ich pes načas upozornil, a tak mohli okamžite opustiť miesto.

V bezpečí, ale opatrnosť nutná

Aj keď sa im podarilo dostať sa bezpečne domov, zdôrazňujú, že ide o veľmi obľúbený les, najmä pre psíčkarov a bežcov. „Dávajte si veľký pozor, medveď sa pohyboval pomerne blízko domov. Nikdy neviete, kedy sa môžu zvieratá objaviť,“ vyzvala obyvateľka.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Podľa tejto veci zistíte, či kupujete chutné pomaranče

Odborníci upozorňujú

V reakcii na tento incident, sme oslovili odborníka na divokú faunu, aby sme sa dozvedeli viac o správaní medveďov. „Medvede sú plaché zvieratá, ale ak sa cítia ohrozené alebo dostanú do úzkych, môžu reagovať obranne,“ povedal odborník. Preto v prípade stretnutia s medveďom odporúča byť obozretný a postupovať podľa bezpečnostných pokynov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *