• 3 septembra, 2023
  • 1 komentár
  • 4minúty čítania

Už nikdy nebudete prať na 40°C. Opravár práčok prezradil niečo, čo výrobcovia taja

Už nikdy nebudete prať na 40°C. Opravár práčok prezradil niečo, čo výrobcovia taja

Z nejakého dôvodu sa na miestnych lúkach a hájoch umývanie ustálilo na štyridsať. Neznamená to nič iné ako pranie oblečenia pri 40 °C. Mnohí ľudia to berú ako akúsi povinnosť a sú presvedčení, že inak nemajú šancu vyprať svoje oblečenie. V skutočnosti však nie je dobré byť v tomto smere taký dogmatický. Ak to vyskúšate, možno zistíte, že môžete dobre prať aj pri oveľa nižších teplotách. A pravdepodobne si uvedomíte, že ste ich ešte nevyprali optimálne.

Takto sa už neperie.

Pranie pri 40 °C má veľa nevýhod. Medzi najväčšie patrí to, že sa vám oblečenie môže pokrčiť, s čím nič neurobíte, a môžete si zničiť aj veľmi drahé oblečenie. Tento spôsob prania tiež vedie k tomu, že sa vaše oblečenie rýchlo vyperie a vyblednú farby. Ak ide napríklad o jemnú tkaninu, môže sa rýchlo poškodiť. A nezabúdajme na ďalší bod, ktorý je v dnešnej dobe veľmi dôležitý, a tým nie je nič iné ako nadmerná spotreba energie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Pri umývaní televízora nerobte tieto chyby. Obrazovka sa úplne zničí

Už len otočenie vypínača o desať stupňov nižšie, na nejakých tridsať stupňov Celzia, môže mať zaujímavý efekt. V prvom rade sa musíte zbaviť predsudkov, že takto sa prať nebude. V skutočnosti budete prekvapení schopnosťami dnešných práčok, najmä ak ich podporíte kvalitným pracím práškom. Tie sú na trhu dostupné pre celý rad rôznych druhov oblečenia, či už ide o bielu alebo farebnú bielizeň, vlnené oblečenie alebo funkčné predmety.

Pri takomto praní je potrebné mať na pamäti niekoľko dôležitých vecí. V prvom rade, ak máte na oblečení viditeľnú a nápadnú škvrnu, je dobré ju vopred zachrániť špeciálnym prípravkom, pretože sa lepšie vyperie. Pri praní pri 30 °C možno tiež odporučiť dlhší čas prania, čo vedie k spoľahlivému odstráneniu škvŕn.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Posypte citrón soľou a položte ho k posteli. Zbavíte sa problému, ktorý má veľa Slovákov

Skvelé dôvody na zmenu

Vaša predstavivosť sa môže zastaviť na 30 °C, ale je možné ísť aj oveľa nižšie, dokonca na 20 °C. Áno, aj pri tejto teplote môžete prať bez akýchkoľvek problémov. Existujú na to špeciálne programy a moderné práčky sú veľmi účinné, takže aj pri tomto nastavení môžete dobre vyprať. Vaša bielizeň vydrží dlhšie a jej farby zostanú sýte.

Takže si to zhrňme. Neexistuje veľa ďalších dôvodov, prečo by ste mali vždy prať na štyridsať stupňov. V súčasnosti len poškodzujete drahé oblečenie, ktoré budete musieť častejšie meniť, a spotrebujete príliš veľa energie. A to je kombinácia, ktorú nikto nechce, však? Prečo teda nezavrhnúť svoje predsudky a nevyskúšať pranie na 20 až 30 °C?

Podobné články

Dajte kocky ľadu do práčky a začnite prať. Je to najlepší trik

Dajte kocky ľadu do práčky a…

Pranie nepatrí medzi obľúbené činnosti mnohých…
Ľudia začali dávať bobkový list do prania. Začnete to robiť aj vy

Ľudia začali dávať bobkový list do…

Hoci bobkové listy zvyčajne používame v…
Robte toto s práčkou keď idete prať a ročne môžete ušetriť 200€ na elektrine

Robte toto s práčkou keď idete…

V dnešnej dobe neustáleho zvyšovania cien…
Periete pri takejto teplote? Je to zbytočné a účty za elektrinu sú vysoké. Stačí takáto teplota

Periete pri takejto teplote? Je to…

Nikdy neperte oblečenie pri teplote 40…

1 Komentáre

  • Ze to prekladal gooogel je jasne ale cital ten text vobec clovek/slovak?
    Sak tam je tolko hluposti ze ten clanok nema ani zmysel!
    Hlavne ze je anketa, koho budete volit…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *