Už nikdy nebudete prať na 40°C. Opravár práčok prezradil niečo, čo výrobcovia taja

pracka

Z nejakého dôvodu sa na miestnych lúkach a hájoch umývanie ustálilo na štyridsať. Neznamená to nič iné ako pranie oblečenia pri 40 °C. Mnohí ľudia to berú ako akúsi povinnosť a sú presvedčení, že inak nemajú šancu vyprať svoje oblečenie. V skutočnosti však nie je dobré byť v tomto smere taký dogmatický. Ak to vyskúšate, možno zistíte, že môžete dobre prať aj pri oveľa nižších teplotách. A pravdepodobne si uvedomíte, že ste ich ešte nevyprali optimálne.

Takto sa už neperie.

Pranie pri 40 °C má veľa nevýhod. Medzi najväčšie patrí to, že sa vám oblečenie môže pokrčiť, s čím nič neurobíte, a môžete si zničiť aj veľmi drahé oblečenie. Tento spôsob prania tiež vedie k tomu, že sa vaše oblečenie rýchlo vyperie a vyblednú farby. Ak ide napríklad o jemnú tkaninu, môže sa rýchlo poškodiť. A nezabúdajme na ďalší bod, ktorý je v dnešnej dobe veľmi dôležitý, a tým nie je nič iné ako nadmerná spotreba energie.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Urobte guľku z alobalu a hoďte ju do prania. Ušetrí vám to veľa roboty

Už len otočenie vypínača o desať stupňov nižšie, na nejakých tridsať stupňov Celzia, môže mať zaujímavý efekt. V prvom rade sa musíte zbaviť predsudkov, že takto sa prať nebude. V skutočnosti budete prekvapení schopnosťami dnešných práčok, najmä ak ich podporíte kvalitným pracím práškom. Tie sú na trhu dostupné pre celý rad rôznych druhov oblečenia, či už ide o bielu alebo farebnú bielizeň, vlnené oblečenie alebo funkčné predmety.

Pri takomto praní je potrebné mať na pamäti niekoľko dôležitých vecí. V prvom rade, ak máte na oblečení viditeľnú a nápadnú škvrnu, je dobré ju vopred zachrániť špeciálnym prípravkom, pretože sa lepšie vyperie. Pri praní pri 30 °C možno tiež odporučiť dlhší čas prania, čo vedie k spoľahlivému odstráneniu škvŕn.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  4 železné pravidlá pestovania zemiakov. Tie vám zabezpečia obrovskú úrodu

Skvelé dôvody na zmenu

Vaša predstavivosť sa môže zastaviť na 30 °C, ale je možné ísť aj oveľa nižšie, dokonca na 20 °C. Áno, aj pri tejto teplote môžete prať bez akýchkoľvek problémov. Existujú na to špeciálne programy a moderné práčky sú veľmi účinné, takže aj pri tomto nastavení môžete dobre vyprať. Vaša bielizeň vydrží dlhšie a jej farby zostanú sýte.

Takže si to zhrňme. Neexistuje veľa ďalších dôvodov, prečo by ste mali vždy prať na štyridsať stupňov. V súčasnosti len poškodzujete drahé oblečenie, ktoré budete musieť častejšie meniť, a spotrebujete príliš veľa energie. A to je kombinácia, ktorú nikto nechce, však? Prečo teda nezavrhnúť svoje predsudky a nevyskúšať pranie na 20 až 30 °C?

One Reply to “Už nikdy nebudete prať na 40°C. Opravár práčok prezradil niečo, čo výrobcovia taja”

  1. Ze to prekladal gooogel je jasne ale cital ten text vobec clovek/slovak?
    Sak tam je tolko hluposti ze ten clanok nema ani zmysel!
    Hlavne ze je anketa, koho budete volit…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *