Už žiadne peniaze Ukrajine! Zelenský nás chce zatiahnuť do 3.svetovej vojny, vyhlásila americká kongresmanka

Untitled 1 8

Americká kongresmanka Marjorie Taylor Greene za republikánov, ktorí ovládli Snemovňu reprezentantov v Amerike sa opäť tvrdo pustila do Ukrajiny.

Zelenskému by neposlal ani cent a podľa nej chce USA dotiahnuť do tretej svetovej vojny.

„Raketový útok, pri ktorom zahynuli dvaja nevinní ľudia v Poľsku, pravdepodobne spôsobila ukrajinská protivzdušná obrana. Musíme prestať dovoliť Zelenskému požadovať peniaze a zbrane od amerických daňových poplatníkov, zatiaľ čo sa nás pokúša zatiahnuť do 3. svetovej vojny. Už žiadne peniaze Ukrajine. Je čas ukončiť túto vojnu a žiadať mier.“ napísala na sociálnej sieti Taylor Greene.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Sem do Chorvátska radšej necestujte. Pozrite sa, čo vypúšťajú do mora

„Vyzývam na audit každého jedného centu, ktorý bol poslaný na Ukrajinu. Toto sa musí pre americký ľud urobiť čo najskôr. Daňoví poplatníci si zaslúžia transparentnosť a zaslúžia si vidieť, kam idú ich peniaze.“

Americkí republikáni v kongresových voľbách získali v Snemovni reprezentantov 218. kresiel z celkových 435 a budú mať teda ďalšie dva roky v tejto komore Kongresu väčšinu.

Po voľbách v roku 2020 ju držali demokrati prezidenta Joe Bidena. Prezidentovi strata Snemovne spôsobí množstvo problémov v presadzovaní agendy, napríklad zákonných záruk na potraty.

Kontrolu nad dolnou komorou republikánom zaistilo víťazstvo v kalifornskom 27. volebnom obvode, za ktorý získal mandát 46-ročný bývalý príslušník námorníctva Mike Garcia.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mýtne brány v Chorvátsku skončia. Platiť si budete za kilometre takto

Demokratická strana získala 210 kresiel. Na výsledky sa stále čaká v ôsmich obvodoch.

„Američania od nás chcú výsledky. Budem spolupracovať s kýmkoľvek, republikánom aj demokratom, kto so mnou bude ochotný konať pre americký ľud,“ uviedol v reakcii prezident Joe Biden.

Zatiaľ čo demokrati obhájili svoju väčšinu v Senáte, druhej komore Kongresu, keď ešte pred druhým kolom senátnych volieb v Georgii získali 50 senátorov, od začiatku sčítania volebných výsledkov sa predpokladala výhra republikánov v Snemovni.

One Reply to “Už žiadne peniaze Ukrajine! Zelenský nás chce zatiahnuť do 3.svetovej vojny, vyhlásila americká kongresmanka”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *