V americkom McDonald’s využívali 10 ročné deti na prácu do neskorého rána

teaches g1431fa3f0 1920

Americké Ministerstvo práce v utorok oznámilo, že viac ako 300 detí vrátane dvoch 10-ročných pracovalo v reštauráciách McDonald’s v Kentucky a niekoľkých ďalších štátoch v rozpore s federálnymi pracovnými zákonmi.

V jednom prípade vyšetrovatelia zistili, že v jednej reštaurácii McDonald’s v Louisville, ktorú prevádzkuje spoločnosť Bauer Food LLC so sídlom v Louisville, pracovali dve 10-ročné deti bez nároku na odmenu a až do druhej hodiny ráno, uviedlo ministerstvo v tlačovej správe.

Vyšetrovatelia zistili, že tieto dve deti pripravovali a rozdeľovali objednávky jedla, upratovali predajňu, pracovali pri okienku drive-thru a obsluhovali pokladňu. Jedno z nich mohlo obsluhovať aj fritézu, čo je podľa federálneho zákona zakázané pre pracovníkov mladších ako 16 rokov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Neuveríte za čo dostávajú v Chorvátsku turisti pokuty aj 100€

Podľa údajov zverejnených ministerstvom sa väčšina reštaurácií, 45 zo 62, nachádzala v Kentucky.

Dve 10-ročné deti boli medzi najmenej 305 deťmi, u ktorých sa zistilo, že boli zamestnané v rozpore s federálnymi pracovnými zákonmi v 62 prevádzkach McDonald’s v Kentucky, Indiane, Marylande a Ohiu.

Spoločnosť Bauer Food LLC uviedla, že dve 10-ročné deti, ktoré boli údajne zamestnané v reštaurácii McDonald’s, boli deti nočného manažéra, ktoré boli na návšteve u svojho rodiča v práci a neboli schválené vedením franšízovej organizácie, aby sa nachádzali v tejto časti reštaurácie.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mimozemšťania vraj môžu byť medzi nami, tvrdia vedci z prestížneho Harvardu

Franšízant uviedol, že odvtedy prijal opatrenia na zabezpečenie toho, aby boli pravidlá týkajúce sa detí navštevujúcich rodiča alebo opatrovníka v práci jasné pre všetkých zamestnancov.

„Tieto správy sú neprijateľné, hlboko znepokojujúce a sú v rozpore s vysokými očakávaniami, ktoré máme na celú značku McDonald’s,“ uviedla vo vyhlásení Tiffanie Boydová, senior viceprezidentka a riaditeľka pre ľudí v spoločnosti McDonald’s USA. „Neprestáva nám byť ľahostajné, akú veľkú zodpovednosť nesieme za zabezpečenie pozitívneho a bezpečného zážitku pre všetkých pod oblúkmi.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *