• 9 novembra, 2022
  • 1 komentár
  • 6minúty čítania

V Amerike spia ľudia na ulici vo výkaloch. Kruté video ukázalo odvrátenú stranu krajiny

V Amerike spia ľudia na ulici vo výkaloch. Kruté video ukázalo odvrátenú stranu krajiny

Spojené štáty americké sme všetci celé roky vnímali ako veľký „Americký sen“. Dnes je však realita iná a nie je to len Východná Európa či Rusko, kde ľudia žijú na hranici chudoby.

Keď si dnes pozriete veľké americké mestá ako Los Angeles, San Francisco či New York, uvidíte tam na uliciach v stanoch stovky ľudí priamo pri bohatých lokalitách, ako prosia o peniaze či sa pre psychické a drogové problémy túlajú kade-tade.

Dokonca také niečo ani neuvidíte v uliciach na Slovensku a tak to vyzerá, že Americký sen sa už rozplynul.

Youtubový kanál Ekonómia Ľudskou rečou spracoval video, kde poukazuje na problematiku bezdomovectva v USA.

„Keď ako Európan pôjdete do Spojených štátov amerických (USA) a napríklad do Kalifornie, tak určite vám neuniknú špinavšie časti mesta, ktoré sú plné bezdomovcov. A nie nie sú to okrajové časti, ale často priamo centrá, napríklad v San Franciscu alebo Los Angeles (Hollywood). Ja som z toho bol celkom šokovaný a tak som sa rozhodol sa pozrieť na bezdomovectvo a drogovo závislých v USA bližšie. Špinavé ulice, drogy a výkaly.“ informuje kanál Ekonómia Ľudskou rečou.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Pokuta za otvorené okno či zapnutú klimatizáciu v aute. Dajte si pozor, kam jazdíte

Američania sa dostali na ulicu pre drahý nájmy, stratu práce či podnikania. Tí, ktorí sú na tom lepšie spávajú v autách a ešte prácu majú, no tí, ktorí nemajú ani prácu, spávajú v špinavých stanoch.

Problémom sú aj nehnuteľnosti, ktorých je v niektorých štátoch v USA nedostatok a postaviť si tam dom, či vybaviť povolenie trvá niekedy aj celé roky.

V Kalifornii, kde leží mesto Los Angelese, sú na uliciach stovky bezdomovcov a pri tom Kalifornia patrí medzi najsilnejšiu ekonomiku v USA a keby bola samostatným štátom, tak je piata na svete, vysvetľuje kanal Ekonómia Ľudskou rečou.

„Super video, byli jsme v SF a LA hned po covidu a vypadalo to ještě hůř. Co mě překvapilo, byla ta smířenost obyvatelstva. Třeba v SF jdou lidi do práce nesou si starbucks kafe a při pití bezdomovce normálně překračují a vůbec se už nepozastavují. Co jsme se ptali místních, tak velký množství bezdomovců z celé zěmě se právě do SF nebo LA stahuje pro ideální podmínky (je zde dobré podnebí, mírné zimy, hodně bohatých lidí atd) a nakonec se bezdomovectví stane životným stylem. Tzn těm lidem tenhle stav vyhovuje a nemají žádnou motivaci se vracet do normálního života. Mimochodem ze SF se vlastně stali dva extrémy. Ultra bohatý hlavně tech firmy a právě bezdomovci. Střední třída se rozutekla (hlavně prý San Jose).“ píše v diskusii Čech Martin.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Pokuta za otvorené okno či zapnutú klimatizáciu v aute. Dajte si pozor, kam jazdíte

„Podobna situace je i v Kanade. Jeden z duvodu je, ze zavreli mentalni instituce, protoze pry neni zakonne drzet lidi (mentalne ty ochore) v nich proti jejich vuli. Takova situace neexistovala u nas ani za komunismu. Dnes se bohuzel i u nas jiz takove objevuji.“ píše Jiří.

Pozrite si aj video ďalšieho youtubera Michala Šopora, ktorý žije v USA a poukazuje na túto problematiku:

Podobné články

Vytvorte si toto doma z alobalu a ušetríte stovky ročne na kúrení

Vytvorte si toto doma z alobalu…

Tohtoročná vykurovacia sezóna nebude patriť k…
Toto predávali Slovákom v známych reťazcoch. Špina, hmyz aj salmonela v mäse

Toto predávali Slovákom v známych reťazcoch.…

V posledných týždňoch zasiahli štátni potravinoví…
Ak zjete toto jedlo pred spaním, veľmi ťažko zaspíte

Ak zjete toto jedlo pred spaním,…

Predpokladá sa, že posledné jedlo by…
Čistenie okien nebolo nikdy také jednoduché. Tento trik odstráni šmuhy za pár sekúnd

Čistenie okien nebolo nikdy také jednoduché.…

Čistenie okien nepatrí medzi najobľúbenejšie činnosti…

1 Komentáre

  • Nie je to celkom také jednoduché, tak ako to vysvetľujú a hovoria v tom prvom videu. Áno, väčšine „bohatých“ je tá „lúza“ ukradnutá, ale myslíte si, že keby im hoci rozdali všetky svoje peniaze, niečo by sa zmenilo? Koľkí by hneď utekali rozhajdákať všetky peniaze? Rýchlo si užiť kým je za čo. A stačí sa pozrieť na rôznych bezdomovcov u nás na Slovensku (nechcem hádzať všetkých do jedného vreca, nájdu sa aj iné iné svetlé prípady), ale bežná prax je, že keď im dá človek jedlo, vyhodia ho do smetí a za peniaze si utekajú hneď kúpiť alkohol… Ďalej to nejdem rozoberať, má to mnoho ďalších hlbších sociálnych, psychických a iných aspektov.
    Ale aby som pokračoval, myslím, že by nepohlo ani to, keby im „tí bohatí“ dali prácu (čo i len upratovanie tých zabordelovaných ulíc) čím by si dokázali sami niečo zarobiť – už vidím tie výhovorky, že prečo práve ja, veď ja som to nezašpinil, to bol ten druhý, prečo ja mám po ňom upratovať. Tomu smradu čo spomínajú sa nedivím, každý tam určite chodí na záchod za najbližší roh (smutné bohužiaľ). Skoro ako istá menšina u nás, čo si nedokáže upratať ani vlastnú osadu z plechových búd a papundeklov. Keď k tomu pripočítame to, že každý druhý je nonstop v nejakom drogovom opojení a súčasne berieme do úvahy princíp stádovitosti (čím viac ľudí pohromade, tým hlúpejší dav), je to žiaľ neriešiteľný problém. V dnešnom svete „práv bez povinností“ nemôžte nikoho nútiť a donútiť aby niečo spravil i keď je to pre jeho vlastné dobro – takže jediné riešenie je: „Človeče, pomôž si sám!“
    Samozrejme toto nie je problém, ktorý vznikol zo dňa na deň a najsmutnejšie je na tom práve to tupé ľudské stádo, ktoré sa dopracovalo tam kde je vďaka tomu, že dnes je najdôležitejšie, koľko máte priateľov na facebooku a nie v reálnom živote, koľko máte lajkov na instagrame a ďalších blbostiach za fejkové fotečky dovoleniek, oblečenia a pod., proste treba ukázať že je človek IN, ako sa má dobre a všetci ostatní mi záviďte. „Najprospešnejším“ zamestnaním na svete je youtuber, influenser, celebritný kaderník, hviezda reality-show a iné zhovädilosti (skvelé to vzory pre našu mládež). Ľudí čo vytvárajú skutočné HODNOTY ubúda a klaunov pribúda. Každý chce mať všetko hneď, ľuďom chýba trpezlivosť, vytrvalosť… Hlavne zabudli, že aby človek niečo hodnotné vytváral, musí do toho viac „investovať“, ako sa mu vráti, musí viac „obetovať“, aby vytváral skutočné HODNOTY. Na rozdiel od vyššie spomínaných príživníkov, ktorí sa tvária ako ťažko pracujú, sú dotovaný hlupákmi a žiadne HODNOTY nevytvárajú, nanajvýš len spotrebovávajú. Snáď niektorí pochopia, čo som mal na mysli (ostatným možno dôjde, keď namiesto chleba budú žuvať kolagén z reklamy – a so súčasnou vládou v súčasnej geopolitickej situácii k tomu nemáme ani tak veľmi ďaleko, ale to už riadne odbieham).

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *